Rumianek (Matricaria chamomilla) – kwiat Bogów słońca.

Zakochał się w słonku rumianek, radośnie je witał o świcie, gdy oczy otwierał zaspane na złote promyki – na życie. Wesoły z rumianka kwiatuszek – wciąż śmiał się płatkami do słonka i cały tych płatków wianuszek znał każdy motylek na łąkach. Był taki niewinnie uroczy, że słońce się w nim zakochało, wędrując od rana do nocy po niebie, do niego się śmiało. Rósł kwiatek szczęśliwy … Czytaj dalej Rumianek (Matricaria chamomilla) – kwiat Bogów słońca.

Detoksykacja – drzwi do długowieczności.

Twoje ciało to dom dla twojej duszy. Od Ciebie zależy jak on będzie wyglądał i tylko ty możesz zdecydować czy będzie to piękna, wibrująca światłem świątynia czy wysypisko śmieci pełne śmierdzących odpadków, grzybów i robali.  DETOX / Detoksykacja, potocznie detoks (łac. detoxicatio – „usuwanie toksyny”). Ciało o które zadbano kompleksowo, które oczyszczono, naładowano pozytywną energią, miłością i tlenem, to ciało które odwdzięczy się doskonałym zdrowiem. W obecnych czasach jak … Czytaj dalej Detoksykacja – drzwi do długowieczności.

Litha – święto światła i miłości.

„Wykorzystaj światło panujące podczas lata, bowiem pomoże Ci ono dostroić się do światła, które wszyscy nosimy w swoim wnętrzu. Pozwól, aby blask słońca świecącego nad głową przypomniał Ci o tym, że powinnaś patrzeć na życie optymistycznie i pozwolić, aby twoje własne wewnętrzne światło zaświeciło z siłą dostrzegalną dla reszty świata.” Podczas Przesilenia Letniego mogą wydarzyć się cuda i życie może Cię nieźle zaskoczyć. Dziś bowiem … Czytaj dalej Litha – święto światła i miłości.

Jak dbać o siebie zdrowo i naturalnie.

To czym karmimy swoje ciało jest bardzo ważne, ale tak samo istotne jest to co na nie nakładamy. Pamiętajmy bowiem, że nasza skóra chłonie wszystko jak gąbka wodę. Jeśli chłonie toksyny, nasze organy oraz całe ciało są nimi zanieczyszczone. Bardzo trudno później się tego wszystkiego pozbyć. Pojawiają się problemy, nie tylko ze skórą, z wątrobą, z płucami, ale dużo poważniejsze. Przykładem może tu być guz … Czytaj dalej Jak dbać o siebie zdrowo i naturalnie.

Źródło.

Żyjemy w iluzorycznym przekonaniu całkowitego oderwania od niewyczerpalnego źródła wiedzy i energii. Wszystko co przeczytam i usłyszę przesiewam przez swoje osobiste sito świadomości.Kiedy już przesieję pozostawiam te, które ze mną rezonują. Kiedy mogę sprawdzić sama na sobie czy tak jest faktycznie, robię to. Kiedy nie mogę lub mam wątpliwości wychodzę do Natury. Siadam pośród wiekowych drzew pod gwieździstym niebem, w połączeniu z Matką Ziemią, wyłączam … Czytaj dalej Źródło.

Przeznaczenie.

  Wszystko to o czym marzysz jest w zasięgu Twoich rąk, a przeznaczenie to nic innego, jak to co sam/a sobie wygenerujesz.   Wszechświat bowiem zagląda do Twojego wnętrza i słucha Cię uważnie w każdej sekundzie Twojego życia.   Wszechświat będzie Ci zawsze podsuwał to, na czym się skupiasz.   Jeśli będzie w Tobie lęk i strach, Wszechświat znajdzie sposób abyś naprawdę poczuł/a co to … Czytaj dalej Przeznaczenie.

Sadziec konopiasty – wiatrowa róża. (Eupatorium cannabinum) Właściwości, zastosowanie, magia.

Ta przepiękna roślina zachwyca swoimi różowymi, drobnymi kwiatuszkami zebranymi w gęste baldachogrona, a jej słodkie nuty zapachowe tymolu, cymenu i azulenu intensywnie rozbrzmiewają pośród łąk. Niestety troszkę zapomniana i mało stosowana w Polsce. A szkoda, bo to naprawdę cudowna roślina. Dlatego też zebrałam troszkę informacji i postanowiłam przybliżyć odrobinę jej działanie i właściwości. „ Gdy cierpisz na kaszel, potłucz w moździerzu konopny rzepik (taka była … Czytaj dalej Sadziec konopiasty – wiatrowa róża. (Eupatorium cannabinum) Właściwości, zastosowanie, magia.