Rumianek (Matricaria chamomilla) – kwiat Bogów słońca.

Zakochał się w słonku rumianek, radośnie je witał o świcie, gdy oczy otwierał zaspane na złote promyki – na życie. Wesoły z rumianka kwiatuszek – wciąż śmiał się płatkami do słonka i cały tych płatków wianuszek znał każdy motylek na łąkach. Był taki niewinnie uroczy, że słońce się w nim zakochało, wędrując od rana do nocy po niebie, do niego się śmiało. Rósł kwiatek szczęśliwy … Czytaj dalej Rumianek (Matricaria chamomilla) – kwiat Bogów słońca.

Detoksykacja – drzwi do długowieczności.

Twoje ciało to dom dla twojej duszy. Od Ciebie zależy jak on będzie wyglądał i tylko ty możesz zdecydować czy będzie to piękna, wibrująca światłem świątynia czy wysypisko śmieci pełne śmierdzących odpadków, grzybów i robali.  DETOX / Detoksykacja, potocznie detoks (łac. detoxicatio – „usuwanie toksyny”). Ciało o które zadbano kompleksowo, które oczyszczono, naładowano pozytywną energią, miłością i tlenem, to ciało które odwdzięczy się doskonałym zdrowiem. W obecnych czasach jak … Czytaj dalej Detoksykacja – drzwi do długowieczności.

Źródło.

Żyjemy w iluzorycznym przekonaniu całkowitego oderwania od niewyczerpalnego źródła wiedzy i energii. Wszystko co przeczytam i usłyszę przesiewam przez swoje osobiste sito świadomości.Kiedy już przesieję pozostawiam te, które ze mną rezonują. Kiedy mogę sprawdzić sama na sobie czy tak jest faktycznie, robię to. Kiedy nie mogę lub mam wątpliwości wychodzę do Natury. Siadam pośród wiekowych drzew pod gwieździstym niebem, w połączeniu z Matką Ziemią, wyłączam … Czytaj dalej Źródło.

Przeznaczenie.

  Wszystko to o czym marzysz jest w zasięgu Twoich rąk, a przeznaczenie to nic innego, jak to co sam/a sobie wygenerujesz.   Wszechświat bowiem zagląda do Twojego wnętrza i słucha Cię uważnie w każdej sekundzie Twojego życia.   Wszechświat będzie Ci zawsze podsuwał to, na czym się skupiasz.   Jeśli będzie w Tobie lęk i strach, Wszechświat znajdzie sposób abyś naprawdę poczuł/a co to … Czytaj dalej Przeznaczenie.

Sadziec konopiasty – wiatrowa róża. (Eupatorium cannabinum) Właściwości, zastosowanie, magia.

Ta przepiękna roślina zachwyca swoimi różowymi, drobnymi kwiatuszkami zebranymi w gęste baldachogrona, a jej słodkie nuty zapachowe tymolu, cymenu i azulenu intensywnie rozbrzmiewają pośród łąk. Niestety troszkę zapomniana i mało stosowana w Polsce. A szkoda, bo to naprawdę cudowna roślina. Dlatego też zebrałam troszkę informacji i postanowiłam przybliżyć odrobinę jej działanie i właściwości. „ Gdy cierpisz na kaszel, potłucz w moździerzu konopny rzepik (taka była … Czytaj dalej Sadziec konopiasty – wiatrowa róża. (Eupatorium cannabinum) Właściwości, zastosowanie, magia.

Żmijowiec zwyczajny – smocza wieża. (Echium vulgare) Właściwości, zastosowanie, magia.

Latem podczas wędrówek po kwiecistych łąkach na pewno zdarzyło wam się niejednokrotnie natknąć na kwiaty o przepięknej niebieskiej barwie. Dumnie górują nad innymi polnymi kwiatami, przypominając smukłe, stożkowate wieże pokryte piętrami kwiatów, niczym okienka na wieżach okalające pałacowe dachy. Stąd roślina nazywana jest „smoczą wieżą”. To żmijowiec zwyczajny gatunek żmijowca, którego przedstawicieli spotkać możemy na całym świecie głównie w Europie, Wyspach Kanaryjskich, Azji Zachodniej i … Czytaj dalej Żmijowiec zwyczajny – smocza wieża. (Echium vulgare) Właściwości, zastosowanie, magia.

Miłość zaczynasz od siebie – zawsze.

Cokolwiek nie powiesz i jak wiele przytoczysz mi prawd życiowych, opowieści i sytuacji, zawsze wynika z nich jedna nauka Uniwersalna prawda – to miłość i akceptacja Siebie! Kiedy naprawdę w pełni zaakceptujesz i pokochasz siebie jako całość holistycznie, siłą rzeczy kochasz cały świat i wszystkich ludzi wraz z jego ciemnymi i jasnymi stronami. To dla wielu z nas trudna droga i zajmuje wiele czasu… Taka … Czytaj dalej Miłość zaczynasz od siebie – zawsze.