Książki o surowej diecie i zdrowiu, które warto przeczytać (część pierwsza).

Twój najwierniejszy lekarz to twoja wiedza. Czuwa nad twoim zdrowiem przez całe twoje życie. Jak dobry jest ten lekarz, to już zależy tylko od Ciebie.

Surowa kuchnia Dziewanny(1).png

Zostałam poproszona o polecenie kilku książek traktujących o zdrowiu i surowej diecie. Sporządziłam więc taką listę i w skrócie opisałam każdą z książek. Edukujcie się kochani.

„System leczenia dietą bezśluzową” Arnold Ehret. Książka, która jest u mnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o leczenie i zapobieganie wszystkich chorób. Wspaniała lektura dla osób, które przymierzają się do surowej roślinnej lub owocowej diety, ale i dla tych, którzy już na niej są. Książka napisana 100 lat temu, przez najlepszego orędownika naturopatii początku XX wieku, który poprzez  system zdrowego odżywiania, diety bezśluzowej w niesamowity sposób wpłynął na zdrowie i życie swoje i wielu ludzi na całym świecie. Ponadczasowa książka – klasyka, uwielbiam ją. Bardzo istotne jest również to, że profesor Arnold Ehret skomplikowane pojęcia i procesy medyczne opisuje w sposób bardzo łatwy do zrozumienia dla każdego czytelnika.

Kolejną pozycją jest „Cud detoksykacji” dr. Roberta Morse, właściwie jest to podręcznik, który uczy krok po kroku, jak oczyścić ciało z niszczących zdrowie trucizn i rozpocząć proces całkowitej regeneracji komórkowej, która prowadzi do całkowitego uzdrowienia. Opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu klinicznym, po uzdrowieniu tysięcy ludzi z wielu chorób i zaburzeń, od otyłości po nowotwory dr Robert Morse ceniony na całym świecie naturopata, ujawnia swój ostateczny system uzdrawiania Cudowną Detoksykację! W książce doktor obejmuje i wyjaśnia zagadnienie detoksykacji całego organizmu człowieka od A do Z.

82137876_1856354261168633_9000243946047143936_n.jpg

„Szkoła zdrowia” Michała Sowietowa to cykl książek, których wszystkie części powinny stać się naszą prywatną encyklopedią zdrowia od a do Z.  W książkach autor opowiada o zdrowym trybie życia, różnorodnych systemach, opisuje szkodliwe dla nas pożywienie.  Przedstawia naturalne sposoby uzdrawiania organizmu i swoje autorskie metody zwalczania schorzeń oraz zapobiegania wielu przypadłościom zdrowotnym. Michaił Sowietow jest dyplomowanym lekarzem z zakresu urologii i uroginekologii. Przez ponad 12 lat z sukcesami praktykował w zgodzie z metodami medycyny akademickiej. Aktualnie jest lekarzem naturopatą, a także co bardzo istotne jak dla mnie jest frutarianinem.

Frederic Patenaude „Sekrety surowej diety” książka zawiera mnóstwo cennych porad i informacji dla osób rozważających przejście na witarianizm. Znajdziemy w niej dziesiątki wskazówek jak opracować dla siebie prostą, zdrową dietę. Frédéric Patenaude, autor książki, jest witarianinem z prawie 25-letnim stażem! Swoją wiedzę opiera na własnym doświadczeniu. Książka jak dla mnie bardzo różni się od większości książek traktujących temat surowej diety. W Kanadzie i USA jest uważana za jeden z najlepszych i najpraktyczniejszych poradników na temat surowej diety, która początkującym pomoże uniknąć często popełnianych błędów, a doświadczonym – rozwiać wątpliwości.

Siergiej Gładkow „Kulinarna księga natury” główną ideą książki jest postrzeganie budowania własnej diety idealnej i uważną obserwacją własnego organizmu. Szczególną uwagę autor poświęca specjalnie przez siebie opracowanemu sposobowi naturalnej obróbki pokarmu metodą gorącej fermentacji. Siergiej Gładkow jest doktorem nauk matematyczno-fizycznych, w przeszłości zajmującym się fizyką eksperymentalną, gdy jego karierę naukową przerwała zagrażająca życiu choroba onkologiczna, postanowił zrezygnować z pomocy lekarzy i sam zająć się swoim zdrowiem, od tego czasu minęło prawie ćwierć wieku. Autor znalazł nową drogę i cel swojego życia – poszukiwanie sposobów uzyskania jedności z przyrodą, rozumianą jako żywy organizm.

Projekt bez tytułu(1).png

Johanna Brandt „Gronoterapia” Kiedy czytałam tą książkę po raz pierwszy łzy cisnęły mi się do oczu.  Autorka Johanna Brandt pochodząca z Republiki Południowej Afryki wykształcona pielęgniarka dzieli się lekcją z osobistej podróży przez życie z nowotworem – swoim niezwykłym odkryciem cudownych właściwości kuracji winogronowej, która pomogła jej, a później jej podopiecznym w pokonaniu choroby poprzez oczyszczenie i odżywienie ciała na poziomie komórkowym. Johanna Brandt jest jedną z pionierek gronoterapii, czyli metody leczenia korzystającej właśnie z dobrodziejstw tych owoców. Jej słynna publikacja sprawiła, że obecnie jej postać zaliczana jest do grona takich sław naturopatii jak Arnold Ehret, Bernard Jensen czy Robert S. Morse.

Nulina „Detoks dla ciała i umysłu” W książce znajdziesz wiele inspiracji i wytycznych na temat detoxu, informacje na temat surowej diety, ciekawe przepisy na soki i koktajle, porady dotyczące naturalnej pielęgnacji ciała. Nulina wspaniale przeprowadza w niej przez proces totalnego przebudzenia z wielu programów, uzależnień i wszelkich iluzji. Naprawdę świetna książka, jak zresztą wszystkie książki Nuliny. Nulina jest bretarianką ma 47 lat, od 16 roku życia była weganką, następnie witarianką, a właściwie frutarianką. Kilkanaście lat zajmowała się propagowaniem surowej diety, w swoich książkach oraz na swoim kanale i blogu uczy świadomego oddechu, medytacji i wskazuje drogę rozwoju osobistego oraz duchowego. Nulina to cudowna istota, jest dla mnie inspiracją w moich pierwszych krokach w drodze do bretarianizmu.

Nulina „Proces praniczny. Przebudzona moc w rozkwicie świadomości” Kolejna książka Nuliny, którą również gorąco polecam. Książka opisuje doświadczenia Nuliny w procesie bretariańskim, wspaniały poradnik dla osób, które pragną czegoś więcej, ale nie uważam aby była skierowana tylko i wyłącznie dla tych odczuwających swoją ścieżkę w doświadczaniu świadomości bretariańskiej, może być pomocna również dla każdego kto pragnie zdemaskować wszelkie oprogramowane i kompulsywne zachowania.

Surowa kuchnia Dziewanny(1).png

„Cud Terapii Gersona. Sprawdzony program żywieniowy leczenia raka i innych chorób” Charlotte Gerson i Morton Walker Terapia Gersona to rewelacyjna kuracja stworzona przez dr. Maxa Gersona opracowana w 1928 roku oparta na diecie, która w ciągu ostatnich 80 lat pomogła tysiącom pacjentów pokonać raka oraz inne choroby cywilizacyjne, diagnozowane jako przewlekłe lub nieuleczalne. Specjalnie opracowana dieta, polegająca na spożywaniu organicznych owoców i warzyw oraz wypijaniu świeżo wyciśniętych soków, pomagająca  przywrócić prawidłową pracę narządów i pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, nie wywołując przy tym skutków ubocznych. W książce napisanej przez córkę Gersona, która kontynuowała z wielkim sukcesem pracę swojego ojca znajdziemy praktyczne porady, programy żywienia skuteczne w leczeniu chorób takich jak: czerniak, alergie skórne, rozedma płuc, artretyzm, migreny, choroby serca i wiele innych.

„Żywe jedzienie albo dlaczego krowy są drapieżnikami” Paweł Sebastjanowicz bardzo ciekawa książka i można z niej dowiedzieć się ciekawych rzeczy, przede wszystkim tego, jak ważne jest jedzenie surowego pożywienia z punktu widzenia układu trawiennego. W świecie surowej diety dużo się mówi o zawartych w surowych pokarmach enzymach,  brak jednak wyjaśnień jak oddziałują nasz organizm, co dzięki nim zyskujemy itd. Książka świetnie to opisuje, napisana prostym i dostępnym językiem. Autor Paweł Sebastjanowicz zebrał wyniki badań wielu znanych naukowców z całego świata, aby udowodnić swoją teorię o tym jak człowiek powinien się odżywiać.

G.P Małachow „Lecznicza Głodówka” Ta książka jest jedną z ciekawszych prac poświęconych głodówce podejmowanej w celach leczniczych. Zawiera sporo przydatnych informacji na temat głodówek, jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj i dostosować czas trwania głodówki. Ponadto autor omawia wpływ głodówki na pierwotne przyczyny wielu chorób. Z książki dowiemy się o oddziaływaniu głodówki na świadomość i rozwój osobisty człowieka. Jest to świetny podręcznik, w którym głodówkę rozpatruje się jako naukę o człowieku i jego możliwościach.

87382831_1908187855985273_6061573312910196736_n.jpg

„Czy można żyć 150 lat” Michał Tombak autor omówił wszystko, na co powinien zwrócić uwagę każdy, komu zależy na osiągnięciu pełni zdrowia. W książce omawia jak bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu mają życiowe błędy, doprowadzające do chorób i przedwczesnej starości: zaniedbany kręgosłup, nieprawidłowe oddychanie, nieprawidłowe odżywianie, brak wewnętrznej higieny ciała oraz brak umiejętności szczęśliwego życia. W interesujący sposób opowiada o szkodliwości rafinowanego pokarmu, łączeniu produktów spożywczych, energii smaków, nadwadze, sokoterapii, skorupoterapii, autotoksykacji, o hartowaniu, obciążaniu organizmu wysiłkiem fizycznym, samoleczeniu i wielu innych równie ważnych dla zdrowia i życia zagadnieniach.

„Surowe zdrowie” Agnieszki Juncewicz i Mariusza Budrowskiego książka oparta na zasadach diety witariańskiej, ale przedstawia również inne ważne aspekty naszego zdrowia. Książka dla początkujących witarian oraz dla tych, którzy chcą przejść na surową ścieżkę lub szukają drogi do zdrowia. Treść jest bardzo przystępna dla czytelnika, bardzo łatwa w odbiorze. Autorzy posługują się prostym językiem, bez zbędnych definicji. Książka przedstawia jak w prosty i przyjemny sposób zrezygnować z mięsa i nabiału, jak pozbyć się wielu dolegliwości i zmienić dietę na surową.

Boris Grinblat „Diagnoza rak” książka, która burzy wszelkie stereotypy. Co prawda nie jest o surowej diecie, ale znalazła się na tej liście jak kilka innych ponieważ jej przeczytanie może uratować komuś życie. Pozycja dla wszystkich, nie tylko dla osób, które zmagają się z problemem nowotworu. Autor ujawnia przyczyny nieskuteczności tradycyjnych metod leczenia nowotworu: chemioterapii, naświetlania i chirurgii. Proponuje alternatywne podejście do natury raka i przyczyn jego występowania, a także przytacza naturalne metody leczenia, które dowiodły swej skuteczności w praktyce. Boris Grinblat obecnie naturopata, praktykujący specjalista w dziedzinie alternatywnej onkologii. Poświęciwszy 10 lat życia medycynie oficjalnej i rozczarowawszy się boleśnie tym, jak działa współczesny system medyczny, porzuca medycynę by po latach powrócić, ale tym razem od drugiej strony – alternatywnej.

Surowa kuchnia Dziewanny(1).png

,,Kuracja życia” Hulda Clark autorka książki doktor biologii upatruje źródeł wielu współcześnie trapiących cywilizację chorób w dwóch zasadniczych elementach. Są to wszechobecne w przyrodzie organizmy zakażające człowieka (bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty) oraz postępujące zanieczyszczenia naszego środowiska przez różnorakie toksyny (związki chemiczne, metale ciężkie). W swojej książce dr Clark proponuje terapię, w której wykorzystuje elementy medycyny ludowej, takie jak – oczyszczanie organizmu przy użyciu ziół oraz proponuje wykrycie i usunięcie różnego rodzaju intruzów, zamieszkujących nasze ciało, za pomocą aparatury wykorzystującej prąd elektryczny. Bardzo ciekawa pozycja, aczkolwiek nie traktuje o surowej diecie.

„Kod uzdrawiania” Loyd Alexander i Ben Johnson autorzy książki bardzo szczegółowo wyjaśniają jak na człowieka działa stres i jakie powoduje spustoszenie w naszym organizmie. W książce przedstawiona jest metoda samouzdrawiania, która opiera się o stwierdzenie, że każda choroba wywołana została poprzez daną sytuację w naszym życiu. Sytuację, która była dla nas przykra, stresująca i traumatyczna, w jej wyniku wytworzył się wówczas w naszym ciele ogromny stres, który z czasem ujawnił się pod postacią danej dolegliwości. Ta książka nie traktuje co prawda o surowej diecie, ale postanowiłam ją również opisać, ponieważ jest genialnym podręcznikiem samouzdrawiania.

Anthony William „Boski lekarz” książka ta jest całkiem inna niż pozostałe i może wydać się niektórym dość kontrowersyjna. Jej autor komunikuje się z istotami wyższymi i korzysta z daru jasnowidzenia, mówi o sobie, że nie jest lekarzem, ale wie o zdrowiu więcej niż ktokolwiek inny. Jego metody osiągają spektakularne rezultaty, nawet u tych, którzy latami bezowocnie szukali wsparcia, a przeróżne formy leczenia nie przyniosły im ulgi. Książka dla osób o otwartych umysłach oraz dla wszystkich, którzy stracili wiarę w swoje uzdrowienie.

Na niektóre z książek, te które są wydane przez wydawnictwo AST, a są to: „System leczenia dietą bezśluzową”, „Szkoła zdrowia”, „Sekrety surowej diety”, „Kulinarna księga natury”, „Diagnoza rak” możesz uzyskać 5% rabatu. Zamówienia należy dokonać w dołączonym przeze mnie linku, podczas zamówienia wpisz w okienku: UWAGI dotyczące zamówienia hasło: Dziewanna

Pozdrawiam z miłością Dziewanna 💚

https://www.wydawnictwo-ast.pl/?fbclid=IwAR00ghczSFKXNWDNMZyjoFTReFmhvIM82BD-e2mItuuBe1VCBxakBRuOwp4

Po więcej książek zapraszam do części drugiej artykułu
https://magicznyzielnikdziewanny.com/2021/05/17/ksiazki-o-surowej-diecie-i-zdrowiu-ktore-warto-przeczytac-czesc-druga/

skd.png

4 uwagi do wpisu “Książki o surowej diecie i zdrowiu, które warto przeczytać (część pierwsza).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s