Zioła w magii. Z jakich ziół i w jaki sposób przyrządzamy magiczne mieszanki ziołowe.

„Na złocistej fajerce, spalę różową różę,
czarne pióreczko kurze i jedno ludzie serce.
Nikogo nie otruje, nikogo nie zabije,
serce to jest niczyje
jest ono tylko – moje.
Gołębia nie zaduszę, me czary są bezkrwawe,
w czarodziejską potrawę, wrzucę mą własną duszę.”
 
– „Różowa magia” Maria z Kossaków Pawlikowska

Wszelkie rośliny zielne korzystają z dobrodziejstw sił naturalnych. Żyją w zgodzie z panującymi w przyrodzie rytmami i umiejętnie gromadzą w sobie energię z otoczenia.
Wszystkie rośliny mają możliwość harmonizowania energii poszczególnych żywiołów. Czerpią w takiej samej proporcji energię ziemi – w której rosną, wody – dzięki, której nie usychają, słońca – pozwalającego dokonywać fotosyntezy i wiatru – który roznosi ich nasionka. Powinny stanowić dla nas wzór, jak harmonizować owe siły, od których przecież zależy jakość i stabilność życia.
Jeśli chcemy korzystać z ich magicznych mocy musimy jednak spełnić kilka warunków. I tak jak w przypadku kiedy zbieramy zioła dla celów leczniczych, tak i w tym wypadku konieczna jest nasza intencja.
Pozyskując zioła do celów leczniczych jak i magicznych konieczne jest nasze porozumienie z nimi. Musimy wiedzieć, że rośliny czują, słyszą, rozumieją nas. One chcą wiedzieć w jakim celu je pozyskujemy jeśli mają nam pomóc.  Konieczne jest więc w pierwszej kolejności poproszenie i powiadomienie roślinki do jakich celów chcemy ją wykorzystać. My ludzie uważamy się za panów i władców całej planety i wszystkiego co na niej żyje, nie umiemy już prosić, odzwyczailiśmy się od proszenia zastępując je żądaniem, wymaganiem bądź oczekiwaniem.
Pamiętajcie kochani, jeśli nie poprosicie o pomoc, to jej nie uzyskacie. Matka natura wybudowała pewne ograniczenia i choć my ludzie nie zawsze umiemy je pojąć, zrozumieć, czy wyjaśnić rozumowo, one funkcjonują. Jeśli nie zwrócicie się z prośbą do konkretnego zioła o pomoc, na nic będą wasze rytuały i zabiegi – żaden pozytywny efekt się nie pojawi.
Prośbę możemy formułować w dowolny sposób, ważne aby płynęła z serca i była szczera. Możemy zatem stosować tę samą suplikację do wszystkich roślin, ale bardziej osobiście brzmią słowa próśb zróżnicowane, w zależności od rodzaju roślinki, którą pozyskujemy.

67170759_1674413802696014_1573942202147536896_n

Podam wam kilka inwokacji dla przykładu, które ja stosuję w swojej praktyce.

O rozmarynie, piękny, mądry i potężny! Użycz mi swej mądrości, abym umiała radzić sobie z trudami życia!
O brzozo biała Bogini! Daj mi zdrowie i siłę, chroń mnie od wszelkich niepowodzeń!
O pachnąca wiatrem lipo, która dajesz natchnienie wielkim poetom! Ześlij na mnie inspirację i wenę do tworzenia!
O piołunie święte ziele Artemidy! Chroń mnie i oczyść ze złych energii!
O dziewanno niebiańska pochodnio, królowo łąk! Dodaj mi odwagi, chroń przed złem wszelkim!
O nawłoci złota pani! Użycz mi swej mocy przyciągania aby nie brakowało mi wszelkich dóbr materialnych i abym żyła w dostatku!

Kolejną istotną rzeczą jest nasza wewnętrzna potrzeba kontaktu z rośliną i chęć uzyskania od niej pomocy. Nie ma bowiem nic gorszego niż wykorzystywanie rośliny kiedy nie ma takiej potrzeby. Każda poproszona roślina odda Ci część swojej energii, ponieważ żadna prośba w Naturze nie pozostaje bez echa. Ale Ty z tego nie skorzystasz, a nawet może Ci to zaszkodzić – nadmiar energii, podobnie jak jej brak, może być przyczyną kłopotów. Dlatego bardzo ważne jest aby korzystać z pomocy ziół tylko wtedy kiedy tego naprawdę potrzebujemy.

Musimy również pamiętać o odpowiednim doborze energii ziół i dostosować ją do swoich potrzeb. Z innym gatunkiem rośliny pracujemy kiedy chcemy poprawić stan zdrowia czy podnieść stan energii, z innym kiedy interesują nas sprawy materialne, a jeszcze inną w przypadku problemów natury uczuciowej.

Po zakończeniu pracy nie zapominajmy serdecznie podziękować roślinie, za to że zechciała nam pomóc w potrzebie i użyczyć swojej energii. W przypadku drzew i krzewów warto jest zostawić pomiędzy korzeniami jakiś podarek, może to być grosik miedziany, odrobina wina, miodu, okruszki. Pomiędzy korzeniami drzew mieszkają duszki, elfy i inne stworzenia, będą zadowolone z pozostawionego podarku. Pamiętajmy, że w przyrodzie musi istnieć równowaga.

Skoro przebrnęliśmy już przez BHP przedstawię wam kilka przepisów na mieszanki, większość przepisów pochodzi od poleskich szeptów, niektóre to moje osobiste propozyce. Komponując i przygotowując mieszanki pamiętajmy, że najlepiej służyć nam będą te zioła, które lubimy, znamy i cenimy. Najskuteczniejsze będą te, które rosną w pobliżu  naszego domu, ponieważ ich i nasze wibracje dostosowały się do siebie we wspólnej przestrzeni. Mieszanki muszą mieć zawsze nieparzystą liczbę, roślin musi być minimum trzy, ale nie więcej jak dziewięć.
Podczas spalania i okadzania, zachowajmy ostrożność. Zioła do spalania muszą być dobrze wysuszone.
Jak palić zioła?
Jest kilka sposobów palenia kadzidełka. Pierwszy z nich, to zapalenie węgla drzewnego – trybularzowego, który można kupić w sklepie ezoterycznym, lub przygotować samodzielnie podczas palenia ogniska i chłodzenie poszczególnych części zwęglonego drewna. Kiedy palisz drewna na węgiel,  zwróć uwagę by drewno było suche i nie dymiło! Kiedy pragniemy zapalić kadzidełko, wówczas zapalamy węgiel drzewny, a następnie posypujemy go suszoną mieszanką do kadzidełka, lub żywicą. Należy pamiętać o tym, by rośliny dymiły, czyli nie paliły się żywym ogniem. Do tego celu można użyć specjalnych kadzielnic takich, jak w kościele, lub miseczek z kamienia, lub metalu. Jeśli posiadasz kominek palenia, kadzidła staje się jeszcze łatwiejsze. Wystarczy wyjąć żar, który powstał ze spalania drewna i posypać go wybraną rośliną. Poprzez dmuchanie, lub poruszanie kadzidła utrzymujemy ciepło i dymienie. Przy żywicach wystarczy kilka ziarenek. 
Innym sposobem jest podpalenie samych ziół. To dużo trudniejsze i wymaga sporej praktyki. Umieszczamy zioła na miseczce i podpalamy je. Gdy ogień wzrasta, wówczas go gasimy i utrzymujemy tylko dymiący żar. Można sobie pomóc, umieszczając na miseczce mały stosik drewienek, np. Zapałki, z których obcinamy miejsce oblepione siarką. Na ten stosik układamy zioła i podpalamy. Pamiętajmy, ze zioła powinny być suche, gdyż wilgotne w ogóle się nie zapalą, trzeba wyczekać moment, by zioła nie spaliły się zupełnie, lecz dymiły.
Jeśli chodzi o palenia samych żywic w sklepach ezoterycznych, także internetowych, można kupić specjalne szczypce oraz maleńką miseczkę. Do miseczki wkładamy ziarenka żywic i szczypcami trzymamy pojemniczek nad płomieniem świecy.

UWAGA! Mieszanki nie służą do użytku wewnętrznego!

Magiczny zielnik Dziewanny

MIESZANKI STOSOWANE W MAGII NATURALNEJ

Mieszanka wspierająca prognozowanie przyszłości
Używana podczas wróżenia dowolną metodą. Można ją spalać w kadzielnicy, przyrządzić z niej kadzidło lub trzymać w woreczku z naturalnego materiału przy sobie.

Liście agrestu, bieluń, bylica pospolita, liście dębu, dziewięciornik błotny, ziele dziurawca, janowiec, jarzębina, kosaciec, nagietek, oman, rdest wężownik, sałata jadowita, szalej, świetlik łąkowy, wilcza jagoda, żywotnik.

Mieszanka ułatwiająca przyswajanie wiedzy
Mieszankę nosimy w woreczku z naturalnego materiału przy sobie lub umieszczamy w miejscu gdzie się uczymy.

Kwiaty akacji, liście buka, ziele cząbru, farbownik, gorczyca (biała, żółta i czarna), jaskier, jaskółcze ziele, herbata czarna i zielona, jasnota biała, jastrzębiec kosmaczek, liście i owoce kasztanowca, kminek, kolcolist zachodni, kolendra, koniczyna, leszczyna, majeranek, marzanka wonna, mącznica lekarska, modrzew, nasturcja, nawłoć, nawrot, oregano, orlica, ostrożeń, owies, podbiał, popłoch, porzeczka, poziewnik, przetacznik, przytulia, przywrotnik, rozmaryn, rzepicha, rzepik, świetlik łąkowy, wiciokrzew, wilżyna, wyka, żywokost.

Mieszanka chroniąca stan posiadania
Wybrane zioła należy włożyć do woreczka z naturalnego materiału i i umieścić w miejscu związanym ze stanem posiadania.

Ambrozja bylicolistna, chaber, dąbrówka rozłogowa, drapacz lekarski, dymnica, dziewanna wielokwiatowa, ziele dziurawca, jałowiec, jęczmień, kokoryczka, kosaniec, kozieradka, kozłek, len, łuskiewnik, macierzanka, obuwik, poziomka, przestęp, przymiotno, przylaszczka, psianka, rzepicha, płatki kwiatu słonecznika, skrzyp polny, tojeść, żarnowiec, żyto.

Mieszanka ziół chroniąca miłość
Nosimy w woreczku z naturalnego materiału przy sobie lub okadzamy dymem.

Kwiaty bodziszka cuchnącego, bukwica, kwiat cytryńca chińskiego, czeremcha, dziurawiec, dzwonek, firletka, fiołek, frezja, gardenia, grusza, grzybień, gwiazdnica, hiacynt, jaśmin, jemioła, kaczeniec, kasztanowiec, koniczyna, kopytnik, kozłek, lilia, łubin, malina, mirt mniszek, morela, nagietek, niezapominajka, pięciornik kurze ziele, kwiaty piwonii, róża, ruta, sasanka, tłustosz, wiązówka, wrzos, żonkil, żyto.

Mieszanka do spalania w rytuałach dziękczynnych
Spalamy podczas rytuału, kiedy chcemy podziękować siłom wyższym. Nawiązuje do starych tradycji składania bezkrwawych ofiar.

Kwiaty aksamitki, barwinek, kwiaty bratka, kwiaty czarnego bzu, liście brzozy, szyszki chmielu, kwiaty chryzantemy białej, liście dębu, dziewięciornik błotny, kwiaty dzikiej róży, fiołek wonny, kwiaty białych floksów, kwiaty białej hortensji, ziarno jęczmienia, jaśmin, kwiaty konwalii, len, liście leszczyny, kwiat lipy, kwiat białej malwy, melisa, narcyz, piołun, kwiaty piwonii, ziarno pszenicy, kwiaty róży, tłustosz, ukwap, winorośl, wrzos, żonkil, żyto, żyworódka, żywotnik.

Magiczny zielnik Dziewanny(2)

Mieszanka przywołująca pieniądze
Nosimy przy sobie w woreczku z naturalnego materiału lub okadzamy się dymem.

Arnika, barwinek, bazylia, bób, kwiaty brzozy, łuski cebuli, ziele i kwiat chabra, cynamon, dąbrówka rozłogowa, drapacz, driakiew żółtawa, dymnica, pestki dyni, gryka, huba, imbir, pestki jabłoni, jaśmin, owoce jemioły, owoc kasztanowca, kwiaty kaczeńca, kocanka piaskowa, koniczyna, koper, kozieradka, kwiaty kuklika, kozłek, len, macierzanka, magnolia, majeranek, mech islandzki, mięta, mniszek, nawłoć, nostrzyk, owiec, paproć, pięciornik gęsi, przestęp, pszenica, słonecznik, rdest wężownik, rokitnik, rumianek, rzepień, słonecznik, tojeść, ukwap, widłak, żarnowiec, żurawina, żyto.

Mieszanka posiadająca właściwości ochronne
Zastosowanie mieszanki chroni zarówno na planie fizycznym, jak również przed wszelkiego rodzaju agresją psychoenergetyczną: klątwą, urokiem, złym okiem, zawiścią, wampiryzmem energetycznym.
Nosimy w woreczku z naturalnego materiału lub okadzamy podczas spalania.

Agrest, aksamitka, aloes, anyż, arcydzięgiel, babka lancetowata i zwyczajna, bagno, barwinek, bazylia, bez czarny, bez lilak, biedrzeniec, bieluń, bluszcz, bluszczyk kurdybanek, bodziszek, borówka brusznica, bób, bratek, brzoskwinia, brzoza, bukszpan, bukwica, bylica pospolita, cebula, chmiel, chryzantema, chrzan, ciemiernik, cis, cykoria, cynamon, czarcikęs, czarna jagoda, cząber, czosnaczek, czosnek, czosnek niedźwiedzi, liście dębu, dąbrówka rozłogowa, dereń, driakiew żółta, dymnica, dziewanna, dziewięciornik błotny, dzika róża, dziurawiec, dzwonek, fasola, fiołek trójbarwny i wonny, gardenia, głowienka, gorczyca biała, gorysz, goździk kropkowany, liście grabu, groszek leśny, gryka, hiacynt, hortensja, huba, hyzop, jabłoń, jałowiec, janowiec, jarzębina, liście jaworu, jemioła, jesion, jeżyna, jęczmień, kalina, kminek, kokoryczka, kolcolist zachodni, koniczyna, konopie, koper, kozłek, kruszyna, krwawnik, kukurydza, lawenda, lebioda, len, leszczyna, lilia, lipa, lnica, lubczyk, łochynia, łopian, łubin, macierzanka, majeranek, malina, malwa, marzanka wonna, mech islandzki, mieczyk, mięta, mimoza, mniszek, modrzew, mydlnica, nagietek, naparstnica, narcyz, nasturcja, niezapominajka, obuwik, ogórecznik, olsza, oman, orlica, orlik, orzech włoski, oset, osika, ostrokrzew, ostropest, ostróżka, ostrzeń, paproć, pelargonia, pieprz, pietruszka, pięciornik gęsi, pięciornik kurze ziele, pigwa, piołun, piwonia, podbiał, pokrzywa, ziele pomidora, popłoch, porzeczka, powój, poziomka, przelot, przestęp, przylaszczka, przywrotnik, rojnik, rokitnik, rozmaryn, róża, ruta, rzepik, rzewień, sadziec, sasanka, skrzyp polny, słonecznik, sosna, szalej, szałwia, szarłat, szarota, śliwa, tatarak, tłustosz, tojad, topola, trędownik, tuberoza, tulipan, tymianek, turówka wonna, ubiorek, werbena, wiąz, widłak, wierzba, wiesiołek, wilcza jagoda, wilczomlecz, winorośl, wrzos, żarnowiec, żywotnik.

7130144-czarownica-900-599

Mieszanka oczyszczająca
Oczyszcza ciała subtelne z negatywnych skutków agresji psychoenergetycznej: klątwy, uroku, złego, oka, zawiści, wampiryzmu energetycznego itp. Nosimy w woreczku z naturalnego materiału lub okadzamy dymem podczas spalania.

Anyż, arcydzięgiel, bagno, bazylia, biedrzeniec, bieluń, bluszczyk kurdybanek, borek, brzoza, bukwica, cebula, chrzan, ciemiernik, cykoria, cytryniec, czarcikęs, czosnek, czosnek niedźwiedzi, drakiew żółtawa, dymnica, dziewanna, dziurawiec, gorczyca czarna, gryka, hortensja, huba, hyzop, iglica, jałowiec, janowiec, jarzębina, jaskier, jaskółcze ziele, jastrzębiec, jemioła, jęczmień, karabiniec, kocanka piaskowa, kokoryczka, koniczyna, konopie, konwalia, kosaciec, kozłek, kruszyna, krwiściag, kuklik, lawenda, lebioda, lebiodka, len, lilia, lnica, lubczyk, lulek, łopian, mak, mieczyk, mięta, mimoza, miodunka, mniszek, nagietek, naparstnica, niezapominajka, olsza, oset, osika, paproć, pelargonia, pieprz, perz, piołun, podbiał, pokrzywa, popłoch, por, powój, przywrotnik, rdest, rozmaryn, ruta, rzepik, sadziec, skrzyp polny, słonecznik, sosna, stokłosa, stokrotka, szakłak, szałwia, szanta, śliwa, tojad, topola, tymianek, werbena, wiesiołek, wilczomlecz, wrzos, żarnowiec.

Mieszanka chroniąca rodzinę.
Mieszanka wpływa korzystnie na relacje między domownikami i poprawia atmosferę oraz ułatwia wzajemne porozumienie. Mieszankę wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i umieszczamy w miejscu, z którego korzystają wszyscy domownicy lub okadzamy dymem cały dom.

Astry, bazylia, dziewięciornik błotny, głowienka, pospolita, hyzop, kocimiętka, konopie, kopytnik, kukurydza, łuskiewnik, macierzanka, magnolia, miodunka, mydlnica, nostrzyk, orlik, ostróżka, perz, poziomka, przelot, psianka, pszenica, rukiew wodna, rutewka, rzepień, serduszka, stokrotka, szarota, tłustosz, tobołki polne, uczep, wrotycz, żurawina.

Mieszanka chroniąca zdrowie
Mieszankę wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i umieszczamy w łóżku lub nosimy przy sobie jak najbliżej ciała.

Bez czarny, biedrzeniec, bodziszek, borówka brusznica, bukwica, burak, chrzan, czarna jagoda, czosnek niedźwiedzi, czosnek, dąb, driakiew żółtawa, dziewanna, dzięgiel leśny, dziurawiec, fiołek trójbarwny, gardenia, głowienka, gorczyca czarna, imbir, jabłoń, jałowiec, jarzębina, jaskółcze ziele, jemioła, jeżyna, jęczmień, kalina, kminek, kocanka piaskowa, konopie, kozłek, krokus, kruszyna, krwawnik, krwiściąg, lawenda, len, leszczyna, lnica, lubczyk, łochynia, majeranek, malina, mniszek, morwa, nagietek, naparstnica, nasturcja, oset, ostropest, ostróżka, paproć, pieprz, pięciornik gęsi, piołun, piwonia, podbiał, pokrzywa, porzeczka, przywrotnik, rdest ptasi, rozmaryn, róża, rukiew wodna, rumian szlachetny, rumianek, ruta, rutwica, rzepa, rzewień, rzodkiewka, sasanka, serdecznik, skrzyp polny, szałwia, szarłat, szczaw, szarota, śliwa, świerk, tasznik, tatarak, trędownik, truskawka, tymianek tysiącznik, widłak, wiesiołek, wrotycz, żarnowiec, żyto.

Mieszanka wzmacniająca siłę woli, sprzyjająca pozytywnemu rozwojowi osobowości.
Mieszankę wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i wkładamy do łóżka lub nosimy przy sobie.

Cis, czosnek niedźwiedzi, drapacz lekarski, goryczka żółta, huba, janowiec, jarzębina, krokus, melisa, kwiatostan ostu, przywrotnik, rdest ptasi, rdest wężownik, rumian szlachetny, ruta, słonecznik, wiązówka, winorośl, wiesiołek, wrzos, wyżlin, żmijowiec, żyto.

receptariusz1-750x410

Mieszanka sprowadzająca natchnienie i wzmacniająca kreatywność.
Mieszankę wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie lub umieszczamy w miejscu w którym pracujemy. Skuteczne jest również okadzanie dymem.

Bobrek, buk, chmiel, chryzantema, cynamon, czeremcha, dzika róża, firletka, fiołek wonny, hiacynt, jaśmin, konwalia, kosaciec, len, leszczyna, lipa, lobelia, łubin, magnolia, malina, miodunka, mirt, morela, narcyz, niezapominajka, pałka, porzeczka, róża, rzepień, rzeżucha łąkowa, serduszka, storczyk, ślaz, uczep, wiązówka, winorośl, zawilec, żonkil, żyworódka.

Mieszanka wspierająca rozwój duchowy.
Mieszankę wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie lub umieszczamy w miejscu w którym pracujemy. Skuteczne jest również okadzanie dymem.

988452753544a73422ecef1b7f8efc52

Farbownik, frezja, floksy, gardenia, gryka, hortensja, jasnota biała, jesion, kopytnik, kozieradka, morela, nagietek, widłak, złotokap, żyto, żyworódka.

Mieszanka zapewniająca sympatię otoczenia i przyciągająca pomocnych ludzi.
Wybrane zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy ze sobą.

Bazylia, berberys, gorysz, iglica, krwawnik, lipa, lubczyk, miodunka, nagietek, podbiał, rojnik murowy, rokitnik, rzeżusznik łąkowy, strączniec, ukwap, wiśnia, żarnowiec, żyto, żyworódka.

Mieszanka przyciągająca sukces.
Wybrane zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie.

Akacja, aloes, ambrozja bylicolistna, babka lancetowata, barszcz zwyczajny, bazylia, bez czarny, dzika róża, dziurawiec, groszek leśny, imbir, jarzębu=ina, jemioła, jasnota, jesion, jeżyna, kalina, kąkol, koniczyna, kasztanowiec, kocanka piaskowa, kosaniec, krwiściąg, kasztanowiec, lubczyk, majeranek, melisa, mieczyk, mniszek, morela, morwa, narcyz, nostrzyk, orzech włoski, oset, ostrokrzew, owies, perz, pietruszka, pokrzywa, powój, poziomka, przetacznik, przylaszczka, psianka, rojnik, rozchodnik, rozmaryn, słonecznik, szakłak, ślaz, tatarak, tłustosz, tojeść, trędownik, tulipan, ukwap, wilcza jagoda, winorośl, wrzos, wyżlin, żarnowiec, żywotnik.

Zioła na spokojny sen, koszmary nocne oraz na przywołanie proroczych snów.
Wybrane zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i umieszczamy w łóżku lub w poduszce.

Anyż, babka zwyczajna, bieluń, brzoza, bukwica, chmiel, cytryniec, czosnek, drapacz, dziewanna, dzięgiel, dziurawiec, głóg, grochowina, grzybień, jarzębina, jaśmin, jemioła, jesion, kocimiętka, konopie, koper, krokus, lilia, lipa, lnica, mak, marzanka wonna, mimoza, mirt, narcyz, niezapominajka, nostrzyk, ostrokrzew, owies, pięciornik gęsi, poziewnik, przymiotno, rozmaryn, rumianek, serdecznik, tatarak, werbena, widłak, żonkil.

7b490e678932f4a5546d80f72e960e94

Zioła przyciągające szczęście i radość życia.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie lub okadzamy podczas spalania.

Aronia, bagno, bazylia, biedrzeniec, bluszcz, borówka brusznica, chmiel, czarcikęs, dąb, dzika róża, dziurawiec, dzwonek, fiołek trójbarwny, głóg, jodła, kaczeniec, kocimiętka, konwalia, koniczyna, krokus, lilia biała, lipa, łochynia, majeranek, mak, mech islandzki, mirt, ostrokrzew, paproć, pigwa, rojnik murowy, rozchodnik, rumianek, rzewień, słonecznik, tatarak, tłustosz, truskawka, tuberoza, ukwap, wilcza jagoda, winorośl, wiśnia, wrzos, wyżlin, żarnowiec, żonkil.

Zioła na poprawę komunikacji, wzajemnego porozumienia i relacji międzyludzkich.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie lub umieszczamy w pomieszczeniu, w którym często dochodzi do kłótni.

Cytryniec, dzięgiel, dzwonek, grusza, karbieniec, klon, kocanka, kocimiętka, kolcolist, kozieradka, krwawnica, lnica, marzanka wonna, mącznica, nawrot, olsza, oman, osika, ostrożeń, pomidor, poziewnik, poziomka, przetacznik, przytulia, rogownica, róża, ruta, rzepicha, rzepień, rzepik, rzeżusznik łąkowy, serdecznik, słonecznik, smagliczka, starzec, stokrotka, strączyniec, szczaw, ślaz, śliwa, świetlik, tasznik, tatarak, trzmielina, turówka wonna, tymianek, wilżyna, wyka, złotokap, żarnowiec, żywokost, żyworódka.

Mieszanka chroniąca zwierzęta domowe i hodowlane.
Zioła umieszczamy w woreczku z naturalnego materiału i pozostawiamy w miejscu gdzie przebywają zwierzęta. Możemy je również włożyć pod posłanie zwierzęcia. W przypadku zwierząt hodowlanych umieszczamy w oborze, stajni lub kurniku.

Bagno, dziurawiec, kocimiętka, kozłek, ostrożeń, przelot, przymiotno, psianka, rdest ptasi, stokłosa, tojad, żywotnik, żyto.

Zioła dodające energii i powodujące wzrost sił witalnych.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnej tkaniny i nosimy przy sobie lub umieszczamy w pomieszczeniu, w którym często przebywamy.

Aronia, bluszcz, borówka brusznica, bukszpan, burak ćwikłowy, chaber, chrzan, cynamon, drapacz, głóg, goździk kropkowany, grusza, huba, imbir, jarzębina, jodła, kaczeniec, kawa, liście kasztanowca, kąkol polny, konwalia, kosaciec, krwiściąg, kuklik, len, lipa, łochynia, łubin, malina, mieczyk, mniszek, narcyz, nasturcja, ogórecznik, ostropest, ostrożeń, papryka, pelargonia, pieprz, pierwiosnek, pokrzywa, por, powój, przebiśnieg, rokitnik, rumian szlachetny, rumianek, ruta, rzewień dłoniasty, rzodkiewka, sadziec, seler, słonecznik, sosna, truskawka, trzmielina, tysiącznik, werbena, winorośli, wyżlin.

Magiczny zielnik Dziewanny(2)

Zioła działające jak afrodyzjaki.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i umieszczamy w sypialni lub w łóżku. Są również skuteczne spalane w sypialni.

Dynia, dąb, koper, lebiodka, lubczyk, majeranek, mak, papryka, pieprz, pietruszka, seler.

Zioła sprzyjające zajściu w ciążę.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnego materiału i nosimy przy sobie jak najbliżej ciała.

Bluszcz, brzoskwinia, bylica, głóg, grochowina, dynia, pestki jabłka, jemioła, jeżyna, konwalia, lebioda, leszczyna, mak, mirt, morela, orlica, ziarna owsa, perz, przymiotno, ziarna pszenicy, rdest wężownik, rzeżucha łąkowa, nasiona szczawiu, liście truskawki, owoce winorośli, żurawina, życica, ziarna żyta.

Zioła dodające odwagi i pewności siebie.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnej tkaniny i nosimy przy sobie lub umieszczamy w pomieszczeniu, w którym często przebywamy.

Ambrozja bylicolistna, arnika górska, buk, bukszpan, dąb, gorysz, groszek leśny, ostrożeń, kosaciec, krwawnik, lebiodka, ogórecznik lekarski, orlik, pelargonia, pierwiosnek, pokrzywa, szarłat, tojeść, turówka wonna, werbena, wiesiołek dwuletni, wrzos, wyżlin, żmijowiec.

Zioła pobudzające poczucie piękna i rozwijające estetyzm.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnej tkaniny i nosimy przy sobie lub umieszczamy w pomieszczeniu, w którym często przebywamy. Korzystne jest również okadzanie dymem.

Aronia, bez lilak, bobrek, czeremcha, dzika róża, fiołek wonny, kaczeniec, kocimiętka, len, magnolia, morela, obuwik, ogórek, róża, stokrotka, storczyk, wiązówka, wilcza jagoda, żonkil.

Zioła nasilające zdolności adaptacyjne i ułatwiające przystosowanie się do nowych warunków.
Zioła wsypujemy do woreczka z naturalnej tkaniny i nosimy przy sobie lub umieszczamy w pomieszczeniu, w którym często przebywamy. Korzystne jest również okadzanie dymem.

Bez czarny, bluszcz, gwiazdnica, kąkol, mniszek, perz, pokrzywa, powój, przytulia, szczaw, szczawik, szczwół, życica.

Pamiętajmy kochani o intencji i o szacunku do roślin podczas zbioru. Zioła są magiczne, co nie ulega żadnej wątpliwości, ale swoją mocą nie obdarzą nas jeśli ich nie poszanujemy i nie zrozumiemy. Pamiętajmy też podczas zbiorów, że nie jesteśmy sami, z ziół korzystają również inni i przede wszystkim dzikie zwierzęta. Nie bądźmy samolubni i egoistyczni. Zbieramy tylko na swoje potrzeby, pozostawiając minimum 1/3 stanowiska nietknięte.

UWAGA! Mieszanki nie służą do użytku wewnętrznego!

Pozdrawiam z miłością. Dziewanna

Korzystałam z wiedzy własnej, z książek: „Święte zioła poleskich znachorek” Alicja Chrzanowska

5 uwag do wpisu “Zioła w magii. Z jakich ziół i w jaki sposób przyrządzamy magiczne mieszanki ziołowe.

  1. A czy marihuanine mota?
    Jo bym se chętnie wiodro jakie przy palił i se ściągną a koksu też mota jakiego ?brunatnego najlepiej bo do pieca jo potrzebuje bo zimno jak w listopadzie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s