Szyszynka – brama percepcji, dom duszy. Jak pracować z szyszynką. Część 2.

„Kiedy energia płynie po raz pierwszy przez trzecie oko pojawia się ciepło, pojawia się uczucie pieczenia. A ponieważ przejście musi zostać stworzone na siłę to może być jak ogień. W trzecie oko uderza skoncentrowana energia…”

images.jpg

Jeśli nie czytałaś/eś pierwszej części zapraszam serdecznie: https://magicznyzielnikdziewanny.wordpress.com/2019/05/12/szyszynka-%e2%9d%a4%ef%b8%8f%f0%9f%91%81%ef%b8%8f%e2%9d%a4%ef%b8%8f/

To nie mózg kreuje opinie na temat rzeczywistości, opinie na temat rzeczywistości, kreują myśli wytwarzane przez szyszynkę. Tożsamość, rzeczywistość i szyszynka tworzą „świętą trójcę”, odpowiedzialną za spójny obraz wszystkich naszych myśli, słów i działań. Dekonstrukcja człowieczeństwa doprowadziła do powstania zakłamanej tradycji, iluzji i bełkotu zdekonstruowanego mózgu (mózg gadzi i ssaczy), oderwanego od szyszynki i głębi duchowej. Ci którzy jeszcze żyją w tej iluzji są pogrążeni we śnie. Świat opanowany przez samokreującą się hierarchie, balansuje na styku fałszywej ideologii kary i nagród. Pobudka.

Tak jak aktywujemy mięśnie i ciało do ruchu, jak ćwiczymy mózg zapamiętując tabliczkę mnożenia, tak możemy trenować również naszą szyszynkę poprzez niektóre aktywności. Oczywiście wszystkie sposoby na odwapnienie szyszynki, które opisałam w poprzednim artykule nadal kontynuujemy.

download.jpg

ODBLOKOWANIE CZAKRY SERCA

Głównym narzędziem służącym do otwarcia czakry serca jest współczucie. Na ten temat bardzo często i chętnie wypowiada się Dalaj Lama, który twierdzi iż współczucie i miłość są kluczem do ostatecznego szczęścia. Tybetański duchowy przywódca, który jest najlepszym przykładem zupełnie otwartej i zrównoważonej czakry serca, nieustannie powtarza, iż współczucie i emocjonalne otwarcie się na potrzeby innych istot to podstawowe i bardzo istotne kwestie dla naszego zdrowia psychicznego, emocjonalnego, a także fizycznego. Współczucie otwiera nasze serca i pozwala nam odczuwać bezwarunkową miłość, jak również obdarowywać nią inne istoty. Równie dobrym sposobem na aktywowanie czakry serca jest stanie się bezwarunkowo życzliwym dla innych istot i obdarowywanie innych ciepłym uczuciem. Znajdź dla Siebie codziennie rano 5 minut pomedytuj i spisz na kartce wszystko to za co jesteś wdzięczna, wdzięczny. Wieczorem znajdź kolejne 5 minut pomedytuj i pomyśl o osobach, które kiedykolwiek Cię skrzywdziły, zraniły, pomyśl o tych osobach ze współczuciem, co tak naprawdę je skłoniło do tego, że stały się takimi osobami jakie są. To zapewne osoby, które życie skrzywdziło w jakiś sposób i często nie zdają sobie sprawy ze swoich czynów. Wybacz im i współczuj, poproś o łaskę dla nich, by zdali sobie sprawę z tego co uczynili i odnaleźli w sobie pokorę, a w życiu miłość. Dobrym sposobem na wzbudzenie u siebie współczucia jest częste powtarzanie potężniej mantry OM MANI PADME HUM. Musimy jednak wiedzieć, że żadna mantra nam nie pomoże, jeśli nie popracujemy nad szczerym i bezwarunkowym otwarciem się na potrzeby innych istot. To podstawowy warunek. Po medytacji zapisz na kartce wszystko co spotkało Cię dobrego w tym dniu i za co chcesz podziękować.

czakra_serca_fotolia_40000912_xs.jpg
Anahata – czakra serca

MEDYTACJA THOH
– usiądź z prostymi plecami – taka pozycja pomoże swobodnej cyrkulacji energii w ciele
– wciągnij powietrze nosem i przytrzymaj je jak najdłużej, ale bez wysiłku
– otwórz delikatnie usta, przytknij delikatnie język do zębów
wymawiaj mantrę „thoh” co brzmi „thoe” tak długo jak umożliwi ci to wydech, ale bez wysiłku. Poczuj powietrze przesuwające się po języku, jeśli prawidłowo to wykonujesz, poczujesz wibracje, mrowienie, nacisk w szczęce i policzkach, a także w Pierwszym Oku. Potrwa to kilka sekund i to naturalne odczucia.
– powtórz mantrę 5 razy
Zalecane jest intonować Thoh przez 3 dni z 24 godzinną przerwą. Wtedy uzyskamy odpowiedni efekt. Na początku możemy odczuwać bóle głowy, mrowienie i ucisk lub ból pośrodku czoła, objawy te mogą utrzymywać się nawet cały dzień, to prawidłowa reakcja i nie powinniśmy się nią przejmować.

dzieki-karate-osiagniesz-spokoj.jpg

MUSKANIE GAŁEK OCZNYCH

Przyłóż obie dłonie do zamkniętych oczu, niech dotykają gałek ocznych lekko jak piórko, bez nacisku. Bardzo delikatnie jak piórko tak jakby w ogóle nie dotykała, bez dotykania i nacisku, sam dotyk, subtelne odczucie dłoni dotykającej gałki ocznej, na początku może to się wydawać trudne, ale jeśli będziesz ćwiczyć regularnie z czasem się uda. Kiedy dotykasz bez naciskania, energia zaczyna krążyć w głębi, wewnątrz. Przy nacisku zaczyna walczyć z dłonią, ręką i wydostaje się na zewnątrz. Wystarczy dotyk, a energia zaczyna wnikać do środka. W chwili, gdy energia zawraca, odczujesz lekkość, która ogarnie twoją twarz i całą głowę, ta energia uczyni cię lekkim jak piórko. Energia wracająca z oczu fizycznych uderza w trzecie oko. Dlatego odczuwasz lekkość, płyniesz tak jakby grawitacja nie istniała, z trzeciego oka energia spływa wprost do twojego  serca. Kropla po kropli, opada w dół i czujesz jak wielka lekkość przepełnia twe serce. Jego rytm ulega spowolnieniu, spowalnia się oddech, odczuwasz spokój i błogość. Poczujesz jak wchodzisz w głęboką medytację, poczujesz euforię. Powtarzaj to ćwiczenie  wiele razy w ciągu dnia, możesz robić je wszędzie. Ilekroć twoje oczy czują zmęczenie, kiedy są pozbawione energii, zmęczone zamknij oczy i dotknij je dłońmi. Efekt będzie natychmiastowy. Jednak aby wejść w głęboką medytację, rób to przez co najmniej 40 minut, ważne jest aby nie naciskać. Łatwo jest przez chwile musnąć coś, niczym piórkiem, ale o wiele trudniej robi się to przez dłuższy czas. Przez 40 minut zachowuj świadomość, że twoje ręce nic nie ważą lekko muskają, trwaj z tą świadomością, to podobnie jak z oddechem. Kiedy medytujesz musisz oddychać z uwagą, świadomie. Tak samo jest z dotykiem, gdy stale musisz uważać, by nie naciskać. Umysł pozostaje czujny, skupiony tuż przy oczach, a energia będzie płynie nieprzerwanym strumieniem. Z początku będzie się to odbywać porcjami, kropelka po kropelce. Po kilku miesiącach poczujesz, że przypomina rzekę, a kilkunastu wystąpi z brzegów.

THird_Eye_by_ParmeneoN.jpg

MASAŻ

To ćwiczenie wykonujemy z osobą nam bardzo bliską i najlepiej sobie nawzajem. Bliska nam osoba układa się wygodnie w pozycji leżącej, kładziemy dłoń na jej trzecim oku i wnętrzem dłoni pocieramy ku górze. Delikatnie, powolutku i z miłością. Skoncentruj się i poczuj jak otwierasz w bliskiej Ci osobie maleńkie okienko. Przez dwie, trzy minuty przesuwaj dłoń ruchem skierowanym w górę. Zaobserwuj jak ukochana Ci osoba rozluźnia się. Kiedy poczujesz, że jest już całkowicie rozluźniona, kontynuuj masaż przez kolejne trzy, cztery minuty, ale nie więcej niż siedem. Jeśli po trzech minutach czujesz, że twoje ruchy nie mają wpływu na energie i osoba Ci bliska nie rozluźnia się, zacznij poruszać dłonią po okręgu, zgodnie ze wskazówkami zegara. U większości ludzi trzecie oko otwiera się przy ruchu w górę jednak są również osoby u których następuje to przy pocieraniu w dół. Spróbuj więc również tego przez trzy minuty. Jeśli czujesz, że nic się nie dzieje, że tego człowieka to nie cieszy, zacznij pocierać dłonią po okręgu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pamiętaj, że masaż wykonujemy ze spokojem i miłością.

SŁOŃCE

Jak to możliwe korzystajmy jak najwięcej ze słońca, kontynuujmy patrzenie na słońce rano tuż przed wschodem słońca i wieczorem tuż przed zachodem. Wystawiajmy na słońce nasze czoło. Jak pisałam w pierwszej części żadnych okularów i włosy z czoła.

126995_slonce_promienie_niebo_chmury.jpg

WIZUALIZACJA

Dobrze do tych ćwiczeń zakupić sobie np. figurkę karczocha lub szyszki, albo po prostu znaleźć szyszkę w lesie, która kształtem przypomina szyszynkę, kładziemy ją przed sobą. Dobrze też jest zakupić sobie oczyszczony kryształ i w czasie wizualizacji przykładać go sobie do czoła. Siadamy wygodnie najlepiej w pozycji lotosu. Oddychamy jak przy medytacji w świadomy sposób, wdychamy powietrze przez nos, wdychamy go tyle, ile zmieszczą płuca. Niech powietrze wypełni zarówno brzuch jak i klatkę piersiową. Gdy je wydychamy wyobrażamy sobie, że wydychane powietrze zabiera z organizmu wszelkie zanieczyszczenia, blokady, toksyny, bóle, lęki. Z każdej najmniejszej komórki. Następnie zamykamy oczy i wizualizujemy sobie naszą szyszynkę, możemy ja sobie wyobrażać w jakikolwiek sposób sobie chcemy.

pol_pl_Szyszka-Serafina-Pine-cone-30-cm-Lene-Bjerre-Item-a00004277-8618_1.jpg

ORMUS

Spożywanie monoatomowego złota – Ormusu, także jest bardzo pomocne w aktywowaniu szyszynki. Ormus używany był już w starożytności przez kapłanów i faraonów. Można go zakupić i zażywać, gorąco polecam.
MERIKIVA, MERKABA
Możemy również zakupić sobie sferyczną piramidę Merkaba
urzadzenie takie jak Sferyczna Piramida, szczególnie w wersji Wielowymiarowej Merkivy w sposób wyraźnie odczuwalny podnoszą potencjał naszej energii. Użytkownicy Merkivy przez pierwszych kilka tygodni od jej nabycia, doświadczają zazwyczaj bardzo intensywnego przepływu energii. Zjawisko to trwa aż do momentu, gdy ich poziom energii ustabilizuje się na wyższym poziomie. W ten sposób dokonujemy ważnego kroku ku rzeczywistości, w której wszystko będzie wibrować na wyższym poziomie.

sferyczna_piramida_merkiva_alpha_6_0.jpg Sferyczna Piramida Merkiva Alfa

PATRZENIE

Naucz się patrzeć na wszystko tak jak byś to robił pierwszy raz. Patrz tak jak dzieci patrzą, one zawsze zauważą coś pięknego, niesamowitego, coś co ich zachwyci. Kiedy patrzysz na cudowne, rzadkie zjawisko lub dopiero co ukochaną przez ciebie osobę z miłością twoje spojrzenie mówi samo za siebie. W twoich oczach widać miłość, zachwyt i uwielbienie. Kiedy obserwujesz jakieś piękne zjawisko wtedy twoje postrzeganie jest pełne ekscytacji. Natomiast kiedy patrzysz codziennie od wielu lat na ten sam obiekt, obraz powszednieje Ci, twoje oczy już nie patrzą w ten sam sposób. Zauważ taką rzecz kiedy kupiłeś sobie piękne wymarzone buty z jaką uwagą i przyjemnością nakładasz je kiedy są nowe. Jak na nie patrzysz ? Z czasem to spojrzenie powszednieje, buty nie są już nowe, właściwie przestajesz się już im przyglądać, a ich miejsce być może zastąpiły już inne, piękne nowe trzewiki. Ta technika uczy patrz jakby widząc po raz pierwszy piękną osobę lub stary, zwyczajny przedmiot. Popatrz na swoje buty tak, jakby to był pierwszy raz i zobacz tę różnicę. Patrz na wszystko tak jak gdybyś patrzał pierwszy raz a zobaczysz jak zmieni się jakość twojej świadomości.

NIEKORZYSTNE PROMIENIOWANIE UVA

Minimum 2 godziny przed snem nie korzystajmy z telefonu, laptopa, nie oglądajmy telewizji, poczytajmy książkę, pomedytujmy. Unikajmy o ile to możliwe sztucznego światła. W sypialni nie trzymajmy telefonu ani telewizora.

Mam nadzieję, że pomogłam odrobinę, życzę owocnej pracy z szyszynką, do zobaczenia w części trzeciej.

Boskość we mnie skłania się ku boskości w Tobie.

Namaste Dziewanna.

Jedna uwaga do wpisu “Szyszynka – brama percepcji, dom duszy. Jak pracować z szyszynką. Część 2.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s