Zdrowie zaczyna się od jelit – Śmierć zaczyna się w jelicie.

jelita-drugi-mózg-Diagnozujmy.png

Kiedy w łonie matki rozwija się zarodek, pierwszym organem, który się formuje, są jelita. Z jelit rozwijają się pozostałe organy. Stąd wszystkie organy są bezpośrednio połączone poprzez system nerwowy z jelitami. Dużym przełomem w neuronauce było odkrycie, że w jelitach znajdują się z komórki nerwowe. Obecnie jelita nazywane są „drugim mózgiem”. Naukowcy potwierdzają, że 95% serotoniny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobre samopoczucie, produkowane jest w jelitach. Oznacza to, że za większość naszych emocji odpowiedzialne są jelita. Komórki nerwowe jelit działają tak samo jak te w mózgu, odpowiadają za przesyłanie informacji, który odbywa się przy udziale 30 różnych neurotransmiterów. Zmiany w poziomach serotoniny odpowiadają za choroby psychiczne. Jelito grube jest bezpośrednio połączone z przysadką mózgową. Przysadka to królowa gruczołów, zarządza pracą pozostałych, w tym tarczycy i nadnerczy. Sytuacja w jelitach stanowi o tym jak się czujemy. Jeżeli nasze jelita są ciągle zapełnione, praca naszego mózgu jest spowolniona. Zalegająca treść w jelitach tworzy masy kałowe, które mogą latami tam zalegać. Masy kałowe gniją i są pożywką dla niekorzystnych mikroorganizmów. Kiedy spożywamy pokarmy, które powodują produkcję śluzu, ten śluz zalepia jelita, powstaje światło przez które może być przepychana treść pokarmowa, ale część śluzu oraz resztek cały czas znajduje się w jelitach powodując podtruwanie ciała. Wpływa to na pracę mózgu, ze względu na połączenie z przysadką. Praca wszystkich gruczołów jest zaniżona. To dlatego osoby, które mają zaparcia, tak często mają problemy z koncentracją, pamięcią oraz cierpią na depresję.

jelito-grube-2-820x410.jpg

Problemy z trawieniem powoduje również nadmiar białka w diecie. Białko jest ciężkostrawne, kiedy jemy go za dużo lub nieodpowiednio łączymy pokarmy, powodujemy znaczne wydłużenie czasu w którym treść przebywa w jelitach. To prowadzi do procesów fermentacyjnych, gazów, uczucia ciężkości, problemów z wypróżnianiem. To niezwykle często spotykane przypadłości. Jako ludzkość zapomnieliśmy co i kiedy powinniśmy jeść. Musimy nauczyć się utrzymywać nasze jelita w czystości. Tak, aby mogły sprawnie pracować, powinniśmy też dawać im przerwy, inaczej ciężko pracują przez całe nasze życie, co prowadzi do szybkiej utraty energii życiowej. Owoce są idealnym pokarmem, który przywraca balans w przewodzie pokarmowym. Mają dużo wody, upłynniają pracę jelit, łatwo się trawią i szybko są usuwane. Duża ilość błonnika pozwala usunąć stare resztki. Cukier z owoców daje zastrzyk energii neuronom, pobudzając je do pracy. Neurony produkują więcej neurotransmiterów, idzie więcej sygnałów do przysadki, całe ciało zaczyna pracować sprawniej.

jelito-grube2.jpg

W świetle aktualnej wiedzy medycznej to właśnie aktywność mikrobioty jelitowej w największym stopniu warunkuje utrzymywanie dynamicznej homeostazy między odpowiedzią prozapalną i przeciwzapalną układu immunologicznego, tym samym bezsprzecznie biorąc również czynny udział etiopatogenezie schorzeń zapalnych skóry.
Aby tak było powinniśmy zrezygnować z ciężkostrawnych pokarmów w tym białka (mięso, nabiał, jajka, strączki), złożone węglowodany (kasze, makarony, mąki, chleby), oczyścić ciało na diecie składającej się w większości z owoców, a najlepiej w 100%. Tak oczywiście nie od razu z dnia na dzień, aby przestawić organizm na spożywanie samych owoców, należy stopniowo wyeliminować śmieciowe i gotowane jedzenie poprzez dietę przejściową, a następnie surową, koniecznie włączyć zioła, zrobić sobie dogłębne oczyszczanie jelit, następnie wątroby, nerek i obowiązkowo odrobaczyć się. Wszystko jest ze sobą powiązane, jak mechanizm w zegarku.

To zadziwiające, że wszyscy dbają o higienę ciała, jamy ustnej, o to aby wyglądać czysto, pachnąco i schludnie a w środku to czego nie widać już pomijamy. BŁĄD!

Często spotykam się z oporem jak mówię o jelitach i jak ważne jest ich oczyszczanie, bardzo często ludzie mówią lewatywa jest nienaturalna itd. itp. Jeśli twierdzisz, że lewatywa jest niepotrzebna i nienaturalna to dlaczego przez lata spożywasz pokarm który jest dla Ciebie nieodpowiedni i powoduje ich zaklejanie? Być może gdybyś od urodzenia spożywał wyłącznie pokarm przystosowany do twojej budowy do twojego żołądka i twoich jelit dzisiaj nie potrzebował byś lewatywy. I co ty na to.

Człowiek jest owocożercą owoce i zielone liście to jedyny pokarm, który nie zalega i nie gnije w naszych jelitach oraz które naszych jelit nie zakleja, nasze ciało go trawi najszybciej, a to co trawione jest najszybciej jest dla nas najlepsze. Czy Ci się to podoba czy nie tak jest prawda i gdybyś jadł od urodzenia owoce nie potrzebował byś dzisiaj lewatywy.

44956541_1449975368473193_2983458964416495616_n.jpg

Jeśli chcesz dogłębnie oczyścić swój organizm musisz zacząć od jelit. W trakcie kuracji najlepiej zrobić hydrokolonoterapię, to najlepszy sposób, możesz również oczyścić jelita poprzez lewatywę, ale przynajmniej raz zrobić sobie dogłębne oczyszczenie hydrokolonoterapią. Doskonałym sposobem jest również przyjmowanie Gi Brom od dr. Morse. Bardzo polecam działa doskonale i co ważne pięknie oczyści nam całą długość jelit.

Po oczyszczeniu poczujemy się lepiej, mało tego wiele z naszych problemów zniknie. Starajmy zachować czasową głodówkę, nie objadać się na noc. Można zrobić dla siebie dużo dobrego, trzeba tylko nauczyć się własnego języka ciała, sprawdzać, obserwować, uczyć się siebie.
Sprawne, czyste jelita to klucz do zdrowia i dobrze pracującej główki. Jeśli cierpisz na migreny lub częste bóle głowy, kiedy ból się pojawi zrób sobie lewatywę, gwarantuję Ci, że głowa przestanie Cię boleć.

Jelita to również nasz wewnętrzny grzejnik, sprawne oczyszczone jelita i zawsze będzie Ci ciepło, nawet w największe mrozy. Muszę również dodać na koniec, że ja osobiście lewatywy stosuję tylko w trakcie postów, głodówek i oczyszczania, uważam że w tych sytuacjach ich stosowanie jest konieczne. To samo tyczy się osób ciężko chorych, które stosują głodówki lub terapie sokowe bądź oczyszczające, wtedy lewatywy są wskazane, a nawet konieczne. Wiem, że jest wiele osób, które robią je częściej, tę decyzję pozostawiam dla każdego indywidualnie. Każdy sam będzie wiedział co dla niego jest najlepsze. Stosowałam również glinkę bentonitową, która wspomaga oczyszczanie jelit na co dzień. O glince napiszę osobny post, ponieważ jest bardzo pomocna przy oczyszczaniu ogólnym organizmu, potrafi przywrócić równowagę bakterii w jelitach i naprawdę porządnie tam posprzątać, ma naprawdę zadziwiające właściwości. Glinkę stosowałam codziennie na noc około 2 gramy glinki mieszamy w szklance wody i wypijamy przed snem. Glinka wchodzi również w skład plazmy puding zalecanej w trakcie postu sokowego właśnie w celu oczyszczenia jelit.

Jeśli chodzi o plazmę to u mnie zrobiła najlepszą robotę, według mnie to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie jelit. Cały rok oczyszczania jelit nie dał mi takich efektów jak właśnie post sokowy, test śliwki pokazał mi, że moje jelita są w porządku, a w chwili obecnej załatwiam się praktycznie po każdym posiłku, tak jak to właśnie powinno wyglądać, czuję sama, że moje jelita są czyściutkie. Dotyczy to również moich znajomych witarian i frutarian, którzy stosują długie posty sokowe. Śmiało mogę stwierdzić, że nie ma nic lepszego co można zrobić dla swoich jelit.

Możecie mi nie wierzyć kochani, ale gdybyście zobaczyli co potrafi wyjść z człowieka w trakcie takiego oczyszczania bylibyście bardzo zdziwieni.

Część pierwsza artykułu autorstwa Amanita Silva Amanita Silva
A tu link do detoksykacji całego organizmu, krok, po kroku.
https://magicznyzielnikdziewanny.com/2019/07/17/1147/

A jeśli nadal masz wątpliwości zapraszam na film.

Pozdrawiam Dziewanna 💚🍃💚 

UWAGA! 

Nie jestem lekarzem, jestem tylko skromną szamanką, nie musisz się ze mną zgadzać, a ja nie odpowiadam za złe zastosowanie lub zrozumienie wyżej wymienionych porad. Służą one wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie kuracje lecznicze należy skonsultować z lekarzem albo z dobrym naturopatą.

12 uwag do wpisu “Zdrowie zaczyna się od jelit – Śmierć zaczyna się w jelicie.

  1. To wszystko prawda sama borykam się z jelitami ,bulami żołądka, jestem zmęczona i nerwowa, pogorszyło się po chemioterapii i radioterapii.ale daję radę. Pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s