WODA H2O 💧❄️💦🌊🌧💙

57317146_1586034308200631_5995431885998653440_n.jpg

Jeśli myślisz, że nawadniasz swoje komórki butelkowaną wodą ze sklepu, bądź wodą z kranu, jeśli myślisz, że robisz dobrze pijąc wodę hektolitrami, bo tak się nam wmawia, bo w ten sposób się nas oszukuje, w celach wiadomo jakich (komercja)… to niestety jesteś w błędzie. Ponieważ zagłębiając i studiując temat sprawa przedstawia się całkowicie inaczej.

Od dwóch lat nie piję wody! Za wyjątkiem naparów ziołowych, do których używam wody. Dlaczego?

Żywioł Wody – jeden z pierwiastków tworzących Wszechświat.

Według greckiego filozofa Talesa z Milu woda stanowi prapoczątek wszystkiego. Jest symbolem życia, odrodzenia, odnowienia. Poszukiwania w kosmosie właśnie w niej dopatrują oznak życia.

Pierwsze miesiące życia spędzamy w łonie matki pływając w wodach płodowych.
Woda jest nośnikiem emocji, ma odwieczną pamięć, słyszy co do niej mówimy, za jej pomocą możemy przekazywać intencje oraz komunikować się. Woda jest ściśle powiązana z ideą życia. Jest to pierwiastek odpowiedzialny za wszystkie cykle w przyrodzie, w pierwotnej alchemii odpowiada przede wszystkim za emocje, fale wodne, przepływy. Woda jest ściśle powiązana z cyklami księżyca.

Żadna kropla wody nigdy nie opuściła kuli ziemskiej, ilość wody na ziemi nie zmienia się. Żywiołem wody rządzi południe.

Woda w kulturze sławiańskiej jest postrzegana jako geneza wszelkiego bytu i fundament świata. To odżywcza substancja zapewniająca życie, witalność i siłę, a także posiadająca właściwości lecznicze. Od najdawniejszych czasów wykorzystywana była do rytuałów związanych z nadejściem wiosny. Symbolizuje żywotność, płodność i oczyszczenie.
Ale czy to oznacza, że musimy ją pić hektolitrami? Jeśli jesteś na diecie tradycyjnej, tej która doprowadziła nas do wszelkiego nieszczęścia na tej planecie, to zapewne chce Ci się pić i twój organizm jest nienawodniony. I tak będzie, dopóki jej nie zmienisz. W ugotowanym martwym pożywieniu nie ma wody, takiej jakiej potrzebują twoje komórki.

woda-z-kranu-i-ze-zrodla.jpg

Woda to najdziwniejsza substancja występująca w przyrodzie. Jako jedna z niewielu substancji może występować w trzech stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym i co najdziwniejsze współistnieją one ze sobą w typowych ziemskich temperaturach.
Na powierzchni Ziemi jest około 1,5 mld km sześciennych wody.
Gdyby zebrać całą wodę na Ziemi w jedną kroplę, to kula miałaby średnicę około 1500 km. Z tym, że 97 proc. z tego stanowi słona woda, a w czapach lodowych w okolicy biegunów zgromadzone zostało nieco ponad 2 proc. wody.
Woda zadziwia naukowców, właściwości wody jako cieczy nie zawsze są zgodne z podstawowymi prawami fizyki. Anomalią jest jej rozszerzalność cieplna. Większość cieczy gęstnieje wraz ze spadkiem temperatury. Ale nie woda.
W temperaturze pokojowej powinna być gazem, ale nie jest. W tej samej temperaturze może istnieć również w postaci gazu, czyli pary wodnej, co już samo w sobie jest niezwykłe.
Woda paruje w każdej ziemskiej temperaturze.
Woda w postaci lodu jest lżejsza niż w postaci ciekłej, lód zyskuje strukturę podobną do tej, jaką mają kryształy. Powstała sieć krystaliczna przypomina połączone tunele puste w środku. Z tego powodu objętość lodu jest znacznie większa niż objętość wody.
Ciekawostką jest to, że istnieje co najmniej 16 faz, czyli rodzajów lodu, a każdy z nich ma odmienną strukturę krystaliczną.
Woda stanowi główny składnik objętości ludzkiego ciała. W organizmach żywych woda zajmuje się szeroko pojętym transportem jako składnik krwi, limfy czy soku komórkowego roślin.
Woda stanowi :
– 70 – 80 % objętości mózgu,
– 60 – 70 % objętości dorosłego człowieka,
– 75 % objętości dziecka,
– ponad 80 % objętości noworodka,
– 83 % krwi,
– 75 % mięśni,
– 22 % kości.
Struktura wody jest zdecydowanie bardziej istotna od jej składu chemicznego. To właśnie ona informuje o tym, jak zorganizowane są molekuły wody. Te właśnie molekuły łączą się w grupy, które nazywane są klastrami. Klastry te działają jak komórki pamięci, w których woda nagrywa całą historię swego związku z Ziemią.
Woda reaguje na każdą zmianę, już samo włączenie światła sprawia, że woda się zmienia, jej struktura, podobnie jak system nerwowy, reaguje na każde podrażnienie i wszystkie czynniki zewnętrzne. Czy to nie fascynujące?

Dr. Masaru Emoto zaobserwował, że puszczanie wodzie muzyki heavy metalowej lub filmów z przemocą, prowadzi do powstania wadliwych kryształów. Z kolei puszczanie jej muzyki Mozarta lub wysyłanie pozytywnych myśli, przynosi odwrotne rezultaty. W ten sposób dowiódł, że woda żyje i potrafi reagować na różne bodźce, a jej struktura ma duży wpływ na składającego się w większości z wody człowieka. Dr. Masaru Emoto, badając kryształy zamrożonej wody, odkrył, że zmieniają one kształt i strukturę w zależności od czynników zewnętrznych, których działaniu są poddane. Jeśli szerzej interesuje Was temat zachęcam do obejrzenia wspaniałego filmu pt. „Niezwykła pamięć wody”.

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej jakości wody jest kwestią kluczową dla naszego zdrowia. To właśnie dzięki niej możemy cieszyć się prawidłowym ciśnieniem krwi, odpowiednią temperaturą ciała, dzięki wodzie nasz organizm pozbywa się zalegających toksyn oraz ma możliwość dostarczania tlenu i składników odżywczych do komórek ciała. I tu muszę wspomnieć, że namawianie nas do wypijania hektolitrów wody to totalna bzdura.

Najważniejsza jest jakość, nie ilość !

Skoro wiemy już, jak wielki wpływ ma jakość wody, którą pijemy i jak ważne jest dostarczenie sobie odpowiedniej ilości i jakości wody to co możemy zrobić aby zapewnić sobie ją w najlepszej jakości, jaka wodę pić? Czy w ogóle pić?

Woda, którą mamy w rurociągach niestety zawiera duże ilości żelaza, wapnia, chloru, wszelkie zanieczyszczenia, niewielkie ilości domieszek promieniotwórczych. Do wody mogą przenikać również: azotany, herbicydy, amoniak, chemiczne leki chemikalia pochodzące z nawozów i pestycydów, arsen (pochodzący np. z działalności przemysłowej), benzen, lotne substancje organiczne, fenol oraz cząsteczki organiczne słabo rozpuszczalne w wodzie. Woda wypływająca z kranu może zawierać różne mikroorganizmy. Najliczniejsze to wirusy i bakterie, np. Legionelli. Rozwijają się one w sieci wodociągowej i instalacjach wody zimnej oraz ciepłej.
Dowodem istnienia w niej żelaza i wapnia jest kamień osadzający się w naszych czajnikach.

Chlor zaś jest trującym gazem zatruwającym wszelkie organizmy istot żywych. Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie.
Podczas gotowania woda staje się martwą, ponieważ traci swoją naturalną strukturę. Dlatego też ciągłe stosowanie wody gotowanej również nie jest dobre dla organizmu.

A co z wodą mineralną ?

Według Doktora Michała Tombaka w składzie wody mineralnej są również sole i domieszki, których organizm człowieka nie jest w stanie w żaden sposób przyswoić. Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu. Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach, powodując ich deformację.

Tylko woda strukturalna jest dla nas idealna i tylko ona nawadnia nasze komórki.

Wodę strukturalną znajdziemy między innymi w owocach.

krysztatały.png

WODA STRUKTURALNA

Strukturowana (strukturalna) woda – (nazywana czasami strukturalizowaną, heksagonalną lub żywą). woda która dostaje się do naszego organizmu, musi być odpowiednio przetworzona, tak aby uzyskać odpowiednią strukturę cząsteczek. Strukturę tę nazywa się quasikrystaliczną i jest ona lepiej uporządkowana, przestając być skupiskiem chaotycznych cząsteczek. Jest najkorzystniejsza dla zdrowia. Wodę strukturowaną spotyka się w przyrodzie w warzywach, owocach, sokach warzywnych i owocowych, w roztopionym lodzie. Woda strukturowana, nazywana też wodą strukturalną, którą otrzymujemy z lodu i woda zawarta w roślinach, ma taką samą strukturę jak woda znajdująca się w naszym organizmie, w naszych tkankach, komórkach.

Zwykła woda nie ma struktury i nie jest rozpoznawana przez nasze komórki dlatego do niej nie wchodzi . W rezultacie pijąc duża ilość wody wysuszamy nasze ciało na poziomie komórkowym gdyż nie dostarczamy do komórki wody która jest z nami kompatybilna – wody strukturalnej .
Podsumowując kochani tylko woda strukturalna jest dla nas dobra czyli : soki, owoce i woda z lodu.

JAK PRZYGOTOWAĆ WODĘ STRUKTUROWANĄ Z LODU?

Najidealniejszą do przygotowania takiej wody będzie woda ze źródełka lub woda ze studni głębinowej. I właśnie taką wodę ja polecam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma taką możliwość, dlatego przedstawię Wam domowy sposób jak przygotować sobie taką wodę w domowych warunkach z wody bieżącej. Doskonałym sposobem na oczyszczenie wody jest ozonator, warto w niego zainwestować, to najlepszy z możliwych sposobów.

Jeśli natomiast nie macie takiej możliwości można ewentualnie wykorzystać wodę prosto z kranu, oczyścić szungitem, zlać z góry i włożyć do zamrażalnika o temperaturze – 4 C na minimum 2 – 3 godziny.
Po zamarznięciu wody należy ją rozmrozić i przelać do szklanej butelki, słoików lub dzbanka. Woda ta posiada właściwości strukturalnej. Zimą wystarczy garnek takiej wody wystawić na zewnątrz i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi.
I to właśnie będzie idealna dla nas woda.

 

Woda-Królowa-Życia.jpg

Od kiedy jestem na owocach, mój organizm jest nawodniony i nie woła o wodę. Poza tym zwyczajnie nie chciałoby mi się bawić z tym zamrażaniem wody, dużo szybciej i wygodniej wycisnąć sok z owoców lub złapać kawałek arbuza. Nieprawdaż?

Jeśli już koniecznie chcecie pić wodę lub mieć lepszej jakości do przygotowywania naparów, warto ją energetyzować wszelkiego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Do energetyzacji wody należy używać kamieni surowych, nieszlifowanych o wielkości od 1 – 5 cm. Najczęściej używane w tym celu są kryształ górski, różowy, krzemień lub ametyst oraz szungit. Zaleca się aby woda z szungitem w trakcie oczyszczania stała w ciemnym pomieszczeniu lub w glinianym garnku. Dlaczego? Otóż na szungicie mogą się pojawić glony, które mogą urosnąć w dzbanku. Muszę tu również koniecznie wspomnieć, że jeśli chodzi o szungit to należy pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu. Dlatego należałoby wymieniać „filtr szungitowy” co jakiś czas, podaje się, że raz na 3 miesiące, natomiast co dwa tygodnie dobrze jest kamienie oczyścić.

Untitled.png

Przed energetyzacją wody kamienie należy oczyścić i naładować. Jak to zrobić ? Najpierw myjemy kamienie w wodzie z sodą i octem, następnie w wodzie z solą kamienną (UWAGA!!! Metoda z solą nie nadaje się do oczyszczania bursztynu!!!), następnie możemy kamienie zamrozić, bądź wystawić na działanie promieni słonecznych, to doskonała metoda bowiem przy okazji aktywuje kamienie. UWAGA!!! Większość kamieni nie należy poddawać działaniu ostrych promieni słonecznych w samo południe. Wyjątkiem jest bursztyn, inne kamienie można oczyszczać w ten sposób, ale powinno się wystawiać je na słonce z samego rana, gdyż zbyt mocne promieniowanie słoneczne może je odbarwić. Kamienie można również oczyścić metodą tybetańską należy umieścić je w misie tybetańskiej i uderzać w misy jednostajnym rytmem.
Po oczyszczeniu powinniśmy je aktywować za pomocą słońca. Możemy również za pomocą księżyca.
Ładowanie przy świetle księżyca to jedna z łagodnych i bezpiecznych metod aktywizowania energii kamieni szlachetnych. Warto wiedzieć, że fazy księżyca mają duży wpływ na ten proces.
Ładowanie kamieni w czasie „przybywającego księżyca“ (to czas od nowiu po pełnię ) ma za zadanie dodania kamieniom energii, zaś ładowanie kamieni w czasie „ubywającego księżyca“ (to czas od pełni do nowiu) wspomaga procesy oczyszczania.
Kolejną metodą jest metoda ładowania kamieni za pomocą kryształów górskich. To prosta, neutralna i nadająca się do wszystkich kamieni, w tym celu naładowania należy je ułożyć w grupie kilku kryształów górskich, lub w pojemniku z małymi kryształami górskimi i pozostawić przez minimum 2 godziny, przy tej metodzie nie ma ograniczenia czasowego. Przy przechowywaniu kamieni należy zwrócić uwagę na to, aby kamienie nie znajdowały się zbyt blisko siebie, gdyż każdy z nich ma inne właściwości energetyczne.

W sprzedaży są dostępne gotowe mieszanki kamieni do energetyzacji wody. Oczywiście zestaw można skomponować samemu. Energetyzowanie wody kamieniami można wykonywać różnymi metodami.

woda-strukturalna4.jpg

Ale naprawdę chcecie się w to bawić, bo ja zdecydowanie postawiłam na prostotę.
I na rozsadek. Picie nadmiernej ilości wody wypłukuje z organizmu elektrolity i nie daje naszym nerkom odpocząć. Zauważ, że TYLKO podczas suchego postu nasze nerki mają odpoczynek. aby uruchomić ich filtrację zalecany jest post suchy. Zauważ, ze na poście wodnym wszyscy maja bardzo sucha skore, spierzchnięte usta i suchy język, wiele z osób na poście wodnym dostaje wodowstrętu . Czy to świadczy o nawodnieniu?

Picie wody sprawia, że ​​nasze nerki są zajęte ciągłym filtrowaniem wody, a to nie jest ich zadaniem. Funkcją nerek jest filtrowanie nieczystości z układu limfatycznego.

Jakie wnioski i co zauważyłam u siebie oraz moich znajomych, po zaprzestaniu picia wody?

– Po dwóch latach na surowej diecie, piciu nalewek i ziół na nerki, w końcu udało mi się je uruchomić, stało się to na suchym poście, tuż po 14 dniowym poście sokowym. Kosztowało mnie to wiele pracy i wysiłku, ale udało się.

– od kiedy nie piję wody, moja skóra nabrała blasku i sprężystości, wygładziły mi się zmarszczki.

– odżywiam się wyłącznie owocami i nie mam niedoborów, żadnych.

– problem z odwiecznym kamieniem na zębach znikł.

To tylko kilka z pozytywnych aspektów zaprzestania picia wody, na rzecz soków i owoców, kochani owoce i jeszcze raz owoce, tylko w nich znajdziemy strukturyzowaną wodę i tylko ta nawodni nasze komórki i nasze ciało.

Nie twierdzę, że woda jest zła, woda to CUD, ale my nie potrzebujemy jej pić  tyle, ile nam się wmawia!

Nie twierdze, że należy całkowicie przestać pic wodę, tak jak ja to uczyniłam. Jeżeli jesz gotowane jedzenie to niestety potrzebujesz płynu i masz zapotrzebowanie na wodę, inaczej dojdzie do stagnacji zanieczyszczeń, które powoduje gotowane jedzenie, a jelita się zakleją. Kiedy jednak zwiększysz ilość owoców i warzyw w swoim żywieniu picie wody stanie się dla ciebie zbędne i przyjdzie samo naturalnie, sam zobaczysz.

TWOJE CIAŁO NIE POTRZEBUJE HEKTOLITRÓW WODY, TWOJE KOMÓRKI POTRZEBUJĄ NAWODNIENIA – nie myl tych pojęć. Jeśli chcesz nawodnić swoje komórki, jedz arbuzy, melony, pomarańcze, pij wodę kokosową i świeżo wyciskane soki.

Pozdrawiam z miłością Dziewanna. 💚🍀💚

structured-water-at-home-use_5.jpg
Polecam jeszcze jeden ciekawy film o wodzie.

3 uwagi do wpisu “WODA H2O 💧❄️💦🌊🌧💙

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s