Afirmacja – poznaj siłę myśli i słów. Czym jest afirmacja i jak ją stosować.

„Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to nauka.”

Albert Einstein

Umysł kwantowy jest jak wielkie lustro - odbija się w nim wszystko, to w co uwierzysz i co zaakceptujesz..png

Wszystko we wszechświecie stworzone jest z energii, a nasze myśli mają moc tworzenia  rzeczywistości. Nasze życie nieustannie kreują nasze myśli, ale również słowa, emocje, a w dalszej fazie działania.

Jednak początkiem wszystkiego jest zawsze myśl.

Tak naprawdę nieświadomie stosujemy afirmacje nieustannie, cały czas. Wszystko co mówimy do siebie pod nosem, to są nieświadome afirmacje. Z nich nieświadomie  budujemy nasz wizerunek siebie, świata i naszych możliwości. Jeśli są to myśli typu „jestem beznadziejny, nic mi nie wychodzi” i tak wygląda Twoja rzeczywistość, to oznacza, że afirmacje na Ciebie świetnie działają ba, jesteś mistrzem afirmowania, tylko niestety nie tego co trzeba. Musisz nauczyć się świadomie wybierać  jakie treści wprowadzasz do swojego umysłu.

Każda negatywna myśl tworzy bardzo wyraźne zmiany w naszym ciele zarówno w sensie psychicznym jak i fizycznym. Złość, lęk, krytyka czy niepokój powodują powstawanie w naszym organizmie hormonów, które dosłownie zatruwają nasze fizyczne ciało. Jedynym sposobem zatrzymania tego procesu jest zmiana sposobu myślenia. Pomocne w tym są techniki takie jak joga czy medytacja oraz wyrażanie wdzięczności, ale nieocenioną potęgą są również codzienne afirmacje.

Czym są afirmacje?

Słowo afirmacja pochodzi od łacińskiego affirmare, co oznacza  „zrównoważony, wzmocniony”. Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które rzeczywiście wzmacniają nasze postanowienia, naszego ducha, nasze marzenia, zamiary i plany, a nawet nasze fizyczne ciało. Pomagają nam również uwierzyć w nasz potencjał. Pozytywne nastawienie tworzy energię, która w jak najbardziej wymierny sposób zmienia naszą rzeczywistość.

Afirmacje to nie magiczne zaklęcia zmieniające świat wokół nas, ale sposób na zmianę tego jak my myślimy o sobie, o naszym otoczeniu, a nawet o świecie. Dzięki nim możemy zacząć dostrzegać możliwości i sytuacje, a także ludzi, których wcześniej nie dostrzegaliśmy (np. ludzi nadających się do budowania z nimi pełnej miłości, okazje do otworzenia własnego biznesu itp.). Będziemy działać z większą pewnością siebie przez co efekty naszych działań będą silniejsze i efektywniejsze. Uwierzymy, że mamy prawo korzystać ze wszystkich dobrodziejstw i szans na lepsze życie. Zamiast rezygnować z nich realizując działające jak samosprawdzająca się przepowiednia przekonanie: „i tak mi się nic nigdy nie uda”. Tak naprawdę bez względu na to czy wierzymy, że coś potrafimy, czy też nie – mamy rację, bo właśnie to realizujemy w naszym życiu.

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.

Afirmacje tworzą nasze podświadome przekonania. Przekonania natomiast budują wiarę w możliwość lub niemożliwość czegoś, to wiara tworzy twoją rzeczywistość. 

Afirmacje są sprawdzoną i skuteczną metodą samorozwoju i samodoskonalenia. Ale to nie wszystko, mogą dotyczyć także naszego zdrowia – uzdrowienia, naszej fizyczności oraz osiągnięcia sukcesu lub zamierzonego celu. Są one niezbędnym narzędziem, jeśli chcemy „przeprogramować” swój umysł z nawyków negatywnego myślenia.

Nasz umysł działa w sposób wielowymiarowy i składa się z trzech części: umysłu świadomego, podświadomego i nadświadomego.

Umysł świadomy to umysł logiczny posługujemy się nim na co dzień , to w nim odbywa się logiczne myślenie. Umysł świadomy to są nasze myśli, z których zdajemy sobie sprawę i decydujemy o tym, czego chcemy i czego nie chcemy w naszym życiu.

Umysł podświadomy to część nas, do której na co dzień nie mamy dostępu, to tam przechowywane są nasze wcześniejsze doświadczenia, nasze przeżycia, wnioski, nasze decyzje, które podjęliśmy dawno temu. Podświadomość ułatwia nam funkcjonowanie w życiu. Każdego dnia podejmujemy setki decyzji. Kiedy mamy do podjęcia decyzję w sytuacji, która jest podobna do innej, znanej nam z przeszłości, nie analizujemy jej tak, jakbyśmy mieli podjąć decyzję od nowa, nie zastanawiamy się, czy to jest dla nas dobre, czy złe i czy nam to służy. Sięgamy automatycznie do naszej podświadomości i do zapisanych w niej wniosków z poprzednich doświadczeń. W rezultacie szybciej podejmujemy decyzję, chociaż nie musi ona być dla nas na ten moment dobra.

Trzecia część to umysł nadświadomy, czyli nasza boska część. To nasza intuicja, nasze głębsze wglądy, nasza życiowa mądrość.

Naszym celem jest sprawić aby nasze myśli stały się naszymi przekonaniami i przedostały się do głębszych warstw umysłu, a więc do podświadomości. I to właśnie afirmacje są tym doskonałym narzędziem. Oddziałują one bowiem na nasz umysł podświadomy i dzięki nim możemy zmienić dosłownie wszystko, łącznie z naszymi przekonaniami, które się tam znajdują i które niekoniecznie nam służą.

Reasumując afirmować możemy dosłownie wszystko: zdrowie, szczęście, powodzenie, sukces, pieniądze, miłość, nowy komputer, a nawet naszą fizyczność.

Wiem, że u niektórych może to wywołać sprzeciw lub niedowierzanie, ale tak właśnie jest i ja jestem sama tego przykładem. Poprzez afirmacje udało mi się osiągnąć wagę o jakiej marzyłam. Z 45 kg. na samych owocach udało mi się przytyć w ciągu 3 miesięcy prawie trzy kilogramy. Co jest naprawdę trudne na diecie frutariańskiej.

Kiedy systematycznie czytasz słowa „jestem piękna”, a wewnętrznie czujesz się osobą nieatrakcyjną (pamiętaj, że ta ocena to jedynie projekcja Twojego umysłu) wtedy powoli zacznie się to zmieniać. Gdy poczujesz się pięknie, zaczniesz promieniować wewnętrznym blaskiem. Ta pozytywna energia sprawi, że sama zaczniesz bardziej dbać i troszczyć się o siebie.

Jeśli na przykład jesteś chora, a mówisz „jestem zdrowa”, Twój umysł najprawdopodobniej zacznie protestować. Pamiętaj jednak, że Twoim naturalnym stanem jest zdrowie. Każda fizyczna choroba, to wiadomość od duszy, że na poziomie emocji coś wymaga naprawy. Afirmując zdrowie, przypominasz organizmowi kod zdrowia, który jest mu doskonale znany. Z czasem protestujący umysł wyciszy się, a świadomość, podświadomość oraz ciało fizyczne zaczną współpracować dla Twojego dobra. Takie podłączenie do Źródła Życia może poprowadzić Cię do osób, które Ci w tym pomogą czy do odpowiednich terapii.

Jeśli masz problemy finansowe, a czytasz „jestem bogata”, na początku umysł może reagować złością czy zwątpieniem. Jednak Wszechświat jest pełen wszelkich dóbr i istnieje w nim równowaga. Naszym naturalnym stanem jest abyśmy posiadali wszystko, co jest nam niezbędne, a nawet o wiele więcej jeśli takie jest nasze pragnienie. Takie pozytywne afirmacje pozwolą nam uwierzyć w siebie wnieść do naszego życia nowe możliwości, cudowne pomysły i olśniewające rozwiązanie. Wszechświat postawi na naszej drodze osoby bądź sytuacje, które poprawią nasz stan materialny.

JA JESTEM.jpg

Jak poprawnie afirmować?

Pamiętaj, że podświadomość nie zna się na żartach i bierze wszystko dosłownie, więc uważaj, co afirmujesz, bo może się okazać, że właśnie to się zrealizuje.

Podświadomość nie zna słowa „nie”, skup się na tym czego pragniesz, a nie na tym czego nie chcesz. A więc kiedy jesteś chora nie afirmujesz „nie jestem chora” tylko „jestem zdrowa, zdrowie i energia są moim naturalnym stanem”, „moje ciało jest w homeostazie i balansie” itp.

Jeżeli chcesz się czegoś pozbyć ze swojego życia, afirmuj to, co chcesz mieć w zamian, a nie to czego nie chcesz. Przykładowo jeśli pragniesz pozbyć się zbędnych kilogramów, afirmuj: „jestem szczupła”, „mam piękną sylwetkę” „moje ciało jest lekkie i smukłe” itp.

Podświadomość działa tylko i wyłącznie w teraźniejszości, nie ma dla niej przeszłości ani przyszłości. Afirmacje tworzymy tylko w czasie teraźniejszym. Przykładowo jeśli chcesz podnieść swój status finansowy, nie afirmujesz „będę bogata/ty” lub „chcę być bogaty” tylko: „bogactwo i obfitość są moim naturalnym stanem”, „kocham pieniądze, a one kochają mnie”. W ten sposób przekonujesz swoją podświadomość, że masz już to, na czym Ci zależy.

Należy pamiętać o tym, że musimy wierzyć w to, co afirmujemy, że musimy dołożyć do afirmacji odpowiednie emocje. Nie możemy poprzestać wyłącznie na rozpaleniu ogniska, musimy jeszcze dokładać do niego drwa, aby płonęło. Jeśli nie potrafisz przekonać samego siebie do danej afirmacji, jesteś początkującą osobą zacznij swoje afirmacje od nabrania wiary w ich moc. Przykładowo: „Ja (imię) ufam i dostrzegam pozytywne oddziaływanie moich afirmacji”, „Ja (imię) dziękuje, za niesamowitą moc afirmacji w moim życiu” itp.
Najlepszym czasem na afirmację jest poranek. Zaczynasz nowy dzień, to jak go zaczniesz, zależy tylko od ciebie. Budzisz się z nową, świeżą energią, wspieraną wibracjami słońca, a twój umysł jest wtedy otwarty i chłonny jak gąbka. Warto zacząć od nich każdy dzień, ponieważ to właśnie rano, zaraz po przebudzeniu tworzymy naszą energię na cały dzień. Jeśli jest pozytywna, będzie nas wspierać, a nasze dobre nastawienie będzie działało cuda i otwierało przed nami wiele drzwi i nowe możliwości.

Każdy poranek warto zacząć od chwili błogiego rozleniwienia i spokoju. Nie otwieraj od razu oczu, nie zrywaj się z łóżka. Poczuj jak jest ci przyjemnie, wygodnie i miło. Najpierw wyraź swoją wdzięczność. Wdzięczność za to, że widzisz piękno świata, że masz dach nad głową, że mogłaś się obudzić, że masz cudowne dzieci, że jesteś zdrowa, że masz wspaniałą pracę, rodzinę itp. poszerzaj swoją listę wdzięczności, o wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Możesz wyrażać wdzięczność nawet za najmniejsze szczegóły i drobnostki, np. „dziękuję za tą piękną lampę, która daje mi światło”. W ten sposób wypełnisz się energią zaufania, spokoju, radości, obfitości i poczucia bezpieczeństwa. Kiedy już wyrazisz swoją wdzięczność, przejdź do afirmacji.

Afirmacje oraz wyrazy wdzięczności najlepiej zapisywać, dlatego warto zakupić zeszyt i używać go tylko w tym celu.

Najlepiej działa afirmacja, którą sami wymyślimy, tekst afirmacji powinien być zwięzły i przez nas zrozumiały. Nie używajmy słów, które brzmią mądrze, ale do nas nie trafiają. Lepiej napisać coś prostym językiem, ale w sposób, którego znaczenia jesteśmy pewni.

Do afirmacji używamy własnego imienia lub zdrobnienia,  takiego z którym się utożsamiamy.

Ile razy zapisać afirmację zależy od tylko Ciebie i od tego ile masz czasu. Na pewno minimum pięć razy, możesz wybrać swoją ulubioną czy szczęśliwą liczbę, np. siedem jest liczbą szczęśliwą. Ale możesz oczywiście więcej, jeśli chcesz. Afirmację warto wypowiadać na głos. W ciągu dnia warto ją sobie również powtarzać (możesz również w myślach).

Afirmacje najlepiej pisać i powtarzać przez minimum 21 dni. Osoby, dla których bardzo ważna jest opinia innych osób, szybciej reagują na afirmacje pisane w 3 osobach, przykładowo: „Ja (imię) kocham siebie, Ty „imię” kochasz siebie, ona „imię kocha siebie”. Dla osób o wysokiej samoocenie i silnym autorytecie wewnętrznym wystarczy 1-a osoba. Afirmacje można również nagrać i słuchać ich przed zaśnięciem lub w każdej innej porze dnia.

Wieczorną medytację również warto rozpocząć od afirmacji. A jeśli nie możesz z jakiegoś powodu afirmować rano, możesz cały poranny rytuał wykonać wieczorem. Najważniejsze jest aby robić to systematycznie – CODZIENNIE i aby w ciągu dnia powtarzać ją sobie minimum trzy razy.
Afirmacja to pewnego rodzaju medytacja i należy je pisać w spokojnym i zacisznym miejscu. Najlepiej w ciszy, ewentualnie przy ulubionej mantrze czy muzyce relaksacyjnej. Możesz również jeśli masz możliwość na łonie natury, w ogrodzie, na tarasie, a jeśli w domu to najlepiej w osobnym pokoju i poprosić domowników aby Ci w tym czasie nie przeszkadzali.

Uwaga! Afirmacje mogą dotyczyć TYLKO nas samych. Nie mogą być manipulacją i ingerować w wolną wolę innych, nawet w najszczerszych i dobrych intencjach. Nie można się wpływać na innych jeśli oni sami tych zmian nie akceptują. Jeśli chcesz komuś pomóc są od tego modlitwy – modlitwy wstawiennicze.

Wszystko co istnieje kiedyś było tylko myślą

Rodzaje afirmacji.

Afirmacje uwalniające służą uwolnieniu się od obecnie istniejących programów w naszym umyśle. Robią miejsce dla nowych, pozytywnych treści. Pomagają również uwolnić się od negatywnych emocji, nawyków itp. Przykładowo: „Ja (imię) uwalniam się od poczucia winy wobec (imię osoby), lub „Ja (imię) uwalniam się od poczucia winy za (sytuacja, zdarzenie itp)”.Ja (imię) uwalniam się od żalów i pretensji do (imię).” itp.

Rodzajem afirmacji uwalniających są afirmacje wybaczające. Przykładowo: „Ja (imię) wybaczam sobie, że …” , „Ja (imię) wybaczam jej/ jemu (imię), że …”

Uwaga! Z afirmacją uwalniająca powinno się pracować maksymalnie 21 dni, aby nie zacząć sobie znów kodować tego od czego podświadomość już się uwolniła. W przypadku gdy czujemy zbyt dużo żalu i pretensji wobec kogoś by mu wybaczyć, wpierw zastosujmy afirmacje uwalniające od tych emocji, a następnie wybaczające. Pamiętajmy, że uwolnienie i wybaczenie przynosi ulgę i pozwala nam iść dalej.

Afirmacje akceptujące/uświadamiające przygotowują do zaistnienia nowych pozytywnych rzeczy w naszym życiu. Aby czegoś w naszym życiu było więcej dobrze jest najpierw zaakceptować to gdzie jesteśmy teraz, następnie uznać, że lepsze może się pojawić. Zgodzić się na to, uznać swoje prawo do tego, dostrzec możliwości by to osiągnąć, zaakceptować zmiany, które za tym idą. Przykładowo: „Ja (imię) uświadamiam sobie, że mam prawo do …” lub „Ja (imię) akceptuję, kocham i szanuję siebie taką, jaka jestem.”

Afirmacje właściwe służą do wprowadzania nowych treści do naszego umysłu, a przez to i całego naszego życia. Są tym co naprawdę chcemy zrealizować, osiągnąć czy mieć. Po gruntownych przygotowaniu umysłu, gdy już uwolniliśmy się od starych programów, być może wybaczyliśmy sobie lub komuś niedokończone sprawy oraz gdy w pełni zaakceptowaliśmy nasz aktualny stan i uświadomiliśmy sobie, że świat, rzeczywistość i my, możemy być kim tylko zechcemy i mieć wszystko czego pragniemy, przychodzi wreszcie czas, kiedy kodujemy go od nowa. Wyrzuciliśmy stary program, wybaczyliśmy sobie i innym, przyznaliśmy sobie prawo do zmiany na lepsze, otworzyliśmy bramy do wszelkiej obfitości. Nadszedł czas, aby wpuścić szczęście, miłość, radość, dobrobyt, znaleźć wymarzoną pracę, partnera czy kupić wymarzony dom.

Zamknij oczy i poczuj w sobie wibrację pozytywnych słów, obrazów oraz uczuć. Zobacz siebie taką jaką pragniesz i poczuj siebie taką. Uśmiechnij się do siebie i poczuj, że zasługujesz na wszelkie dobro. Poczuj wdzięczność, poczuj że już tak jest. 

Z całego serca życzę Ci tego, czego Ty sama/sam dla siebie najbardziej pragniesz. Pozdrawiam z miłością Dziewanna 💚

67836063_1689489091188485_6422486355460227072_n.jpg

 

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Afirmacja – poznaj siłę myśli i słów. Czym jest afirmacja i jak ją stosować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s