Dziewięć Oczyszczających Oddechów.

Magiczny zielnik Dziewanny(2)

Nów księżyca w Bliźniętach. CUDowny czas. Początek nowego cyklu. Niech to o czym marzysz przybędzie do Ciebie wraz z rosnącym księżycem.
Nów obdarza nas największą mocą. Jest nawet silniejszy niż pełnia. To symboliczny punkt zero, moment startu, gdy Słońce i Księżyc spotkają się na niebie, a ich energie łączą się.
Nów Księżyca to magiczny moment, gdy wszystkie moce są po twojej stronie. Nów wspiera nowe projekty, nowe marzenia, wszystko, co ma wzrastać i rozwijać się, jak wiosenna przyroda.
To cudowny czas na oczyszczenie i medytację.

Dziś przedstawię wam kochani, jak wykonać Dziewięć Oczyszczających Oddechów. Praktyka ta pochodzi z Tybetańskiej tradycji bon, nie wymaga żadnych umiejętności, przygotowania ani znajomości medytacji. Jest dobra dla wszystkich, zarówno dla początkujących jak i praktykujących od dawna.
Wieczorem, po oczyszczającej kąpieli, zapal białe świece z intencją oczyszczenia całej przestrzeni, zapal kadzidło, możesz włączyć muzykę relaksacyjną jeśli potrzebujesz, lub po prostu zrelaksuj się w ciszy.
Usiądź w pozycji medytacyjnej (pozycja lotosu). Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz, usiądź wygodnie na fotelu, nie krzyżując nóg.
Wyprostuj kręgosłup, nie napinaj mięśni pleców, karku i szyi. Musisz być całkowicie rozluźniona.
Trzymaj brodę lekko opuszczoną do dołu, lekko cofniętą głowę, ramiona postaraj się ściągnąć lekko do tyłu, co pomoże Ci otworzyć klatkę piersiową.
Lewą dłoń połóż na prawej, na podołku, wnętrzem dłoni ku górze. Kciukami naciskaj na podstawy palców serdecznych.
Zamknij oczy i skoncentruj umysł na punkcie między brwiami, na swoim trzecim oku.
☯️ Seria pierwsza.
Unieś lewą rękę. Zamknij lewe nozdrze palcem serdecznym i powoli i świadomie wdychaj powietrze prawą dziurką nosa.
Następnie tym samym palcem zamknij prawą dziurkę nosa i powoli, świadomie zrób pełen, głęboki wydech lewą dziurką nosa. Do samego końca.
Trzy razy powtórz takie wdechy i wydechy, na zmianę zatykając raz lewe, raz prawe nozdrze.
Podczas wdechu wyobraź sobie czystą, uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym, która rozpływa się po całym twoim ciele, wnika we wszystkie twoje chore miejsca, oczyszcza je i uzdrawia.
Podczas wydechu wyrzucamy negatywną energię w kolorze jasnoniebieskim, która jest związana z potencjałem męskim i przeszłością. Opuszczają Cię wszystkie przeszkody i blokady z przeszłości.

spiritualism-4552237_1920
🕉Seria druga.
Powtarzamy taki sam cykl wdechów i wydechów, używając tym razem drugiej ręki. Unieś prawą rękę. Palcem serdecznym zamknij prawe nozdrze i zrób wdech lewą dziurką.
Następnie zamknij lewą dziurkę i zrób wydech prawą.
Nadal wdychasz jasnozieloną, uzdrawiającą energię.
Podczas wydechu opuszcza Cię negatywna energia w kolorze różowym, związana z potencjałem żeńskim oraz przyszłością.
Podczas wydechu opuszczają Cię wszelkie przeszkody, zanieczyszczenia, niepotrzebne energie.

meditation-1384758_1920
❤️Seria trzecia
Dłonie ułóż na podołku, lewa ręka na prawej, wnętrza dłoni skierowane ku górze.Trzy ostatnie wdechy i wydechy wykonaj obiema nozdrzami jednocześnie.
Poczuj jak wdychasz uzdrawiającą energię w kolorze jasnozielonym.
W momencie wydechu wyrzucasz z siebie, idący od szczytu głowy ciemny dym i wszystkie przeszkody związane z teraźniejszością. Wydychaj do końca, energicznie i świadomie oczyszczając się zupełnie.
Po zakończeniu oddechu posiedź jeszcze przez chwilę z zamkniętymi oczami oddychając spokojnie. Poczuj, jak wypełnia Cię światło, miłość, równowaga i wewnętrzna harmonia.

Mężczyźni wykonują to ćwiczenie odwrotnie, czyli trzy pierwsze oddechy zaczynają od zamknięcia prawego nozdrza prawą dłonią, a pierwszy wdech robią lewą dziurką nosa.

Namaste 🙏Dziewanna 💚

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s