Uziemianie – witamina Z

Wszystko co istnieje, posiada duszę, czy to kamień, czy roślina, czy zwierzę, czy nawet myśl. To, co znajduje się na ziemi i pod jej powierzchnią, ani przez chwilę nie przestaje się przeistaczać, bo ziemia jest bytem żywym i posiada własną duszę, my stanowimy część tej duszy.

53089474_2216947435032499_378328980316487680_n.jpg

Dlaczego kontakt z ziemią jest nam potrzebny? 👣

Kontakt z naturą i z ziemią – naszą matką Gają, jest nam niezbędny.
Kontakt ze słońcem i z ziemią to dla mnie dwa najważniejsze elementy życia. Nawet pokarm nie ma dla mnie takiego znaczenia, mogę nie jeść, ale bez słońca i kontaktu z ziemią nie umiem przeżyć. Czerpię z natury energię, natchnienie, siłę do działania i rozwoju. Kiedy czuję pod swoimi stopami ziemię, czuję w sobie cały ogrom i piękno naszego wszechświata, czuję jak płynie przeze mnie jego życiodajna moc. Łatwiej skontaktować mi się z energią kosmosu, z którą na co dzień pracuję, to moja muza, moje natchnienie. Kiedy tylko to możliwe, chodzę zawsze bez obuwia, latem nie noszę go prawie wcale i zachęcam Was do tego kochani do tego z całego serca.
Dlaczego?

Życie w obecnych czasach wygląda tak – wstajemy rano z łóżek stawiamy stopy na panelach, wykładzinach, dywanach, następnie wkładamy buty i wychodzimy do szkoły, do pracy, na zakupy itd. Wracamy do domu i zakładamy sztuczne klapki. Nawet jeśli  uprawiamy sport, to robimy to w obuwiu, może za wyjątkiem jogi, ale i tą zazwyczaj praktykujemy w domu na sztucznych podłogach. Jesteśmy otoczeni ładunkami dodatnimi, nasze stopy nie mają kontaktu z ziemią. Schemat ten powtarza się każdego dnia, każdego tygodnia, przez wiele miesięcy i lat.

Dlaczego uziemianie jest takie ważne i jakie odnosimy z niego korzyści? W jaki sposób uziemiać się na co dzień?

Projekt bez tytułu(1).png
                                                                        Uziemianie w śniegowym puchu.

Ludzkie ciało zbudowane jest głównie z wody i minerałów, stanowi więc naturalny przewodnik prądu. Każdy z nas jest bioioelektrycznym organizmem żyjącym na elektrycznej planecie.

Są dwa główne powody, dla których elektryczne połączenie z Ziemią jest ważne:
– Ziemia jest wielkim zbiornikiem swobodnych elektronów o ujemnym ładunku elektrycznym. Bez kontaktu z tym zbiornikiem komórki naszego ciała nie mogą wyrównać nadmiaru pozytywnych ładunków wywołanych wolnymi rodnikami. Nadmiar ładunku pozytywnego we krwi przejawia się bardzo obrazowo w sposobie w jaki czerwone krwinki sklejają się tworząc zagęszczenia.
– Szerokie widmo promieniowania elektromagnetycznego pochodzącego z komputerów, telefonów komórkowych i przekaźników, stacji radiowych i telewizyjnych, urządzeń WiFi i Bluetooth, sieci elektrycznej, przewodów elektrycznych w domu i innych elektrycznych urządzeń wypełnia przestrzeń wokół nas. To promieniowanie elektromagnetyczne indukuje napięcia w naszym ciele, zakłócając tryliony subtelnych elektrycznych oddziaływań na poziomie komórkowym. Dobre funkcjonowanie naszego ciała jest od nich uzależnione. Łącząc się z Ziemią w bardzo dużym stopniu zmniejszamy poziom indukowanego napięcia, gdyż jesteśmy chronieni przez ogromną masę elektryczną Ziemi.

o97.png                                                                          Możemy uziemiać się z arbuzem. 😂

Idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy zatem jak najczęściej ustabilizować nasz „układ elektryczny”. Jesteśmy jak urządzenia wykorzystujące energię elektryczną, a jak powszechnie wiadomo takie urządzenia muszą być niekiedy uziemione, czyli „podłączone” do ujemnie naładowanych elektronów znajdujących się na powierzchni ziemi, inaczej mogą stać się niesprawne.

Jakie dokładnie korzyści zdrowotne daje nam uziemianie – „akupresura ziemi”?

– zmniejsza stany zapalne, czyli przyczynę ponad 80% chorób przewlekłych,
– redukuje chroniczny ból,
– polepsza sen,
– dodaje energii,
– obniża poziom stresu,
– stabilizuje rytm biologiczny całego organizmu,
– rozrzedza krew i zmniejsza ciśnienie krwi,
– poprawia krążenie krwi i limfy,
– usuwa napięcia mięśniowe i bóle głowy, migreny,
– minimalizuje objawy menstrualne i hormonalne,
– znacząco przyspiesza procesy gojenia,
– eliminuje dolegliwości wywołane zakłóceniem rytmu dnia i nocy po zmianie strefy czasowej.

surowa-kuchnia-dziewanny1-15.png                                                Uziemiać możemy się spożywając wspaniałe, soczyste śniadanie. 😆

Natomiast na subtelniejszym poziomie połączenie z Ziemią dostarcza nam informacji i pomaga w uzyskaniu kontaktu z większą siecią swoistej inteligencji organizmu żyjącego, jakim bez wątpienia jest nasza planeta.
W obecnych czasach mamy szerokie możliwości wykorzystania systemów przewodzących, opracowanych w ostatnich latach, takich jak prześcieradła uziemiające, maty, opaski uziemiające i plastry. Kiedy jesteśmy w mieszkaniu, połączenie z Ziemią może być wykonane przy pomocy metalowego pręta wbitego w grunt na zewnątrz i przewodu doprowadzającego do którego możemy się podłączyć. Oczywiście możemy skorzystać z tych możliwości.

Jednak najlepszy, najbardziej naturalny i najprostszy sposób na uziemienie to wyjść na dwór i postawić bose stopy lub położyć ręce na trawie bądź ziemi.

Można też zanurzyć się w przewodzącej wodzie, takiej jak w morzu albo w bogatych w minerały wodach jeziora czy rzeki. Ten sposób praktykuję i polecam praktykować codziennie.

c65.png                                                                    Listopadowe uziemianie w strumyku. 😜

Tu dodam jeszcze dla osób początkujących parę wskazówek.
– Uziemianie powinno trwać minimum 10 minut dziennie.
– Najlepiej uziemiać się rano, kiedy jest jeszcze rosa oraz wieczorem tuż przed pójściem spać.
– Dla uzyskania lepszego efektu i lepszej łączności z ziemią, polecam na parę minut w pozycji stojącej, pochylić się do ziemi i położyć na niej całe dłonie.
– Uziemiamy się na ziemi, trawie, piasku lub w wodzie. Na chodniku, ulicy czy jakimkolwiek betonie czy sztucznym podłożu, uziemianie nie działa!
– W miesiące letnie jeśli macie taką możliwość, polecam prostu spacerować po trawie o poranku.
– Latem dobrze jest też uziemiać się w wodzie, przy okazji oczyścicie się z negatywnych energii, najlepiej robić to wieczorem, przy świetle księżyca.
– Zimą dla osób początkujących radzę zaczynać od paru minut, aby przyzwyczaić się do zimna.
– Dla osób które nie morsują, nie są zahartowane w duże mrozy i w śniegu, nie spacerujemy. Stajemy w jednym miejscu, wtedy nasze stopy ogrzewają ziemię swoim ciepłem i nie odczuwamy tak bardzo zimna.

183530385_325050205649244_2962504148908121659_n

Ziemia pochłania również wszelkie negatywne myśli, wszelkie złorzeczenia, a nawet klątwy. Jeśli mamy jakiś powód przypuszczać, że ktoś nam źle życzy lub życzył. Kiedy czujemy, że w naszej duszy, umyśle i ciele zrobiło się coś niedobrego, tak nagle, bez powodu – to znak, że ktoś lub coś zadziałało na nas negatywnie.Warto wtedy skorzystać z pomocy ziemi. To bardzo prosty rytuał. Stajemy boso na ziemi i kładziemy na niej otwarte dłonie (jeśli z jakiegoś powodu nie dajesz rady położyć całych dłoni, mogą to być same koniuszki palców). Następnie głośno wypowiadamy te słowa, powtarzając je trzykrotnie: “Wszystko co złe niech wsiąknie do ziemi, wszystko co złe, niech się w dobro przemieni.” Następnie myjemy ręce, zawsze myjemy ręce, po każdej magicznej czynności oczyszczania. To zmywa działanie złych energii i zamyka rytuał.

Mowa ziemi jest podobna do mowy miłości – ziemia także przemawia w ciszy.

Mam nadzieję kochani, że zachęciłam Was do codziennego pobierania witaminy K. Ziemia i słońce to jedyne suplementy, jakich nam potrzeba.
Pozdrawiam z miłością Dziewanna. 💚

106534209_3397459870288331_8957851785688831662_n

4 uwagi do wpisu “Uziemianie – witamina Z

 1. Dziewanno miła, czy znasz jakieś zaklęcia cudowne, albo insze inności cobym po uziemianiu na pęcherz nie zapadała?
  Prób miałam kila i za każdym razem przeziębieniem pęcherza się kończyło.

  Polubione przez 1 osoba

  1. A jak jest z twoim terytorium? Pęcherz związany jest ze znaczeniem/oznaczeniem swojego terytorium, tzw. konflikt „granic gniazda”
   Problemy związane z pęcherzem moczowym dotyczą zawsze sytuacji, kiedy jakiś ład i porządek w życiu są zaburzone, kiedy ktoś wchodzi w moją przestrzeń, zaburza ją, odbiera poczucie bezpieczeństwa w tym obszarze. Zapalenie pęcherza pojawia się w fazie zdrowienia.

   Polubienie

   1. Hmm… Od 7 lat jestem w gnieździe, w którym od samego początku, gdy się przeprowadzałam, czułam, że nie chcę być. Nie wiem, czy to może mieć znaczenie.
    Jednak to problem, z którym borykam się, odkąd pamiętam. Jeszcze z czasów dzieciństwa. Więc nie wiem.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s