“Niezapominajki są to kwiatki z bajki”

60425418_1612742382196490_2056911562345545728_n.jpg

W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko” (mys-mysz i us-uszko). W Polsce często nazywana jest niezabudką. Zazwyczaj spotykamy niezabudki o pięknej niebieskiej barwie, ale można znaleźć również białą i różową.
Ten skromny kwiatuszek jest symbolem miłości, wierności i dobrych życzeń oraz dobrych wspomnień.
Niezapominajka to również wspaniałe ziółko lecznicze.

CO JEST W ŻYCIU WAŻNE…

Pewien młodzieniec wybrał się w świat w poszukiwaniu szczęścia. Kiedy żegnał się ze swoją dziewczyną, ta podarowała mu na drogę kwiat niezapominajki. Chłopak zatknął kwiatek za wstążkę kapelusza i powędrował. Wędrował bardzo długo, a kiedy szedł przez wysokie góry błękitny kwiatek na jego kapeluszu poruszył się lekko i przed młodzieńcem otworzyła się skalna ściana. Kawaler wszedł do środka, a jego oczom ukazała się grota po brzegi wypełniona złotem. Młodzieniec zerwał więc kapelusz z głowy i szybko napełnił go po brzegi cennym kruszcem. Wtedy usłyszał tajemniczy głos ducha gór:
– Nie zapomnij o najważniejszym, nie zapomnij o miłości! Przerażony chłopak poderwał się do ucieczki. Złoto nie wypadło z kapelusza, ale zgubił niezapominajkę, która pozostała w grocie. Młodzieniec do końca swojego życia pozostał bogaty, ale nigdy już nie zaznał miłości, bo zapomniała o nim ukochana jego dziewczyna.
Pozdrawiam Dziewanna. 💚🍀💚

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s