PESTÓWKI 🍎🍐🍒🍏🍉

images.jpg

Pestki jabłek zawierają roślinny związek znany jako amigdalina czyli witamina B 17, używa się jej w medycynie naturalnej do zwalczania komórek rakowych.
Pestki jabłek zawierają nie tylko drogocenną amigdalinę, ale także drogocenny jod.
Do jedzenia pestek zniechęca ich nieco gorzkawy smak, to właśnie zasługa amigdaliny. Poza tym krąży mit, że pestki są trujące. To nie prawda. Zdrowe komórki zawierają enzym rodanazę, który ochrania przed uwolnieniem kwasu cyjanowodorowego, a co to za tym idzie, zdrowym komórkom nie szkodzą, a chore niszczą ! Aby umrzeć z powodu zatrucia cyjankiem zawartym w pestkach, trzeba zjeść ich około 2 ton naraz ! Jednak nie przesadzajmy z ilością ich spożywania, spokojnie wystarczy zjeść dziennie pestki z jednego jabłka. 😉
Wysokie poziomy witaminy B 17 oraz jod znajdziemy także w nasionach moreli, wiśni, nektarynek, brzoskwini, gruszek i śliwek.
Polecam również przygotować sobie naleweczkę z pestek, doskonale oczyści nasz organizm ze wszelkich toksyn. W szczególności naszą tarczycę. Nalewka jest lekko rozgrzewająca, wspomoże też nasz układ krążenia. Poza tym jest cudownie migdałowa w smaku, doskonała na zimowe wieczory.
Pestki najlepiej jest zbierać na sicie, tak aby miały dostęp powietrza, nie zawilgotniały i nie spleśniały. Ponad to zdążą się lekko wysuszyć, wskazane jest zalewać alkoholem przesuszone nasiona. Zwierają one duże ilości pektyny i jeżeli zalejemy świeże pestki, to nalewka może stać się zbyt gęsta lub odrobinę ciągnąca. 

57028915_1588256624645066_1754745675175690240_n.jpg

NALEWKA Z PESTEK JABŁEK (oczyszczenie, wzmocnienie, wspomagająco, profilaktycznie).
1 szklanka pestek z jabłek,
250 ml. spirytusu 90 %,
250 ml. wody dobrej jakości,
35 dag cukru brązowego trzcinowego .
Pestki przekładamy do słoika. Wodę z cukrem podgrzewamy cały czas mieszając do rozpuszczenia cukru. Ciepłym syropem zalewamy pestki, dolewamy alkohol. Mieszamy, zakręcamy i pozostawiamy na 40 dni. Po upływie czasu, filtrujemy. Pestówka im starsza tym lepsza można ją spożywać od razu, ja jednak skłaniam się aby pozostawić ją do dojrzewania na minimum 3 miesiące.

NALEWKA TOMBAKA. (NA OCZYSZCZANIE TARCZYCY)
40 pestek z jabłek
100 ml spirytusu.
Pestki z jabłek drobno pokroić, zalać spirytusem, postawić w ciemne miejsce na 7 dni.
Spożywać 15 minut przed posiłkiem po 7 kropel, rozpuszczając w 20 ml wody do zakończenia nalewki.
Kurację prowadzić raz na 3 miesiące.

NALEWKA TOMBAKA Z PESTEK GRAPEFRUITA (NA OCZYSZCZENIE TARCZYCY).
21 pestek grapefruita,
100 ml. spirytusu.
Postki pokroić, zalać spirytusem, wytrawiać w ciemnym miejscu 7 dni. Przefiltrować, spożywać 5 – 7 kropel rozpuszczając w pół szklanki wody 15 minut przed posiłkiem.
Pozdrawiam Dziewanna. 💚🍀💚

Jedna uwaga do wpisu “PESTÓWKI 🍎🍐🍒🍏🍉

  1. To nie prawda. Pestki są trujące. Amigdalina, co prawda sama w sobie nie jest trująca, ale w przewodzie pokarmowym ulega rozkładowi do m.in. cyjanowodoru i nie chroni przed tym rozkładem rodanaza, której w żołądku nie ma. Jeśli podalibysmy amigdalinę do krwii, rodanaza rozłożyła by nasza amigdalinę do nietoksycznych produktów, jednak w przypadku bezpośredniego spożycia to się nie dzieje.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s