Zapach bzu w filiżance.

Och ten maj kochani i ten słodki zapach bzu. Unosi się dookoła i wabi nas swoją nutą. Chciałoby się go zatrzymać na dłużej zamknąć na cały rok i wyciągać po troszeczku. Chciałoby się skosztować tego obłędnego zapachu w pochmurne zimowe dni, prawda ? 🌸🌸🌸 Czy to jest możliwe kochani ? 🤔
Oczywiście, że jest i właśnie dzisiaj Dziewanna zdradzi wam sekret jak tego dokonać. 😉

Herbatka bzem pachnąca.png

HERBATKA BZEM PACHNĄCA 🌸 

Otóż koniecznie najpierw należy nam nazbierać WIEEEELKI bukiet bzu. Nieistotne czy kwiecię to będzie białe, czy liliowe, czy kwiaty jeszcze zamknięte w pączkach czy rozwinięte.
Następne co musimy poczynić, to oskubać te pachnące kwiatuszki do słoika i bardzo dobrze ucisnąć, trzeba nam się tu odrobinkę napracować, ale naprawdę warto kochani.
Tak oskubane, dobrze ubite w słoiczku kwiaty zakręcamy szczelnie i pozostawiamy do czasu aż kwiaty stracą kolor i zrobią się całkowicie wyblakłe. Aby osiągnąć ten efekt, należy nasz słoiczek ogrzać w piekarniku w temperaturze 40 – 45 stopni przez około 2 godzinki. Po odkręceniu słoika i wysypaniu kwiatuszków, w kontakcie z powietrzem nastąpi prawdziwa MAGIA kochani. Nasze blade kwiatuszki przybiorą piękny kolor karmelu i takiż również zapach rozniesie się dookoła.
Teraz wystarczy aby odrobinę przeschły i już możemy rozkoszować się wspaniałą bzową herbatką. 

59851684_1608264639310931_7628690610160926720_n.jpg
Herbatkę przechowujemy szczelnie zamkniętą w słoiczku. Aby otrzymać ten aromatyczny napój wystarczy nam 1 łyżeczka kwiatów zalana 200 ml. wrzącej wody.
Herbatka nie zawiera teiny, jest delikatnie słodka w smaku i bardzo aromatyczna. Ten cudowny karmelowy napój poprawi nasze samopoczucie, trawienie i co najważniejsze to najlepszy prezent jaki możemy podarować naszej umęczonej wątrobie kochani. Zawarta w lilaku syringina to aktywny składnik biochemiczny o silnym działaniu hepaprotekcyjnym, czyli ochronnym na miąższ naszej wątroby, jest zalecana nawet w przypadku marskości.
I co wy na to kochani ? Czyż natura nie jest wspaniała ? Czyż magia nie jest cudowna ? Czy świat nie jest piękny ? 

Pozdrawiam z miłością Dziewanna. 💚🍀💚

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s