DZIEŃ SŁOŃCA. ☀️🌞💛JAK SWAROŻYC Z CHORSEM WALCZYŁ.

KOCHAM SŁOŃCE nad życie to mój BÓG umiłowany i ukochany, codziennie czczę jego narodziny, bowiem to dzięki niemu dane jest mi przeżyć kolejny dzień, bez niego nie istniałoby życie na ziemi, to właśnie SŁOŃCE OJCEM jest naszym, a ZIEMIA naszą MATKĄ.
Postanowiłam więc uczcić w ten wyjątkowy dzień naszego sławiańskiego Boga Słońca SWAROŻYCA i opisać wam piękną legendę z nim związaną.
Bóg SWAROŻYC to Syn Swaroga i Dabogi. Włada On Słońcem, odwieczne przemierzać będzie Nieboskłon. Nazywany również Pan Ognia Niebiańskiego, Pan Ognia Ofiarnego i Władca Słońca, Pan Słońca, Nosiciel Złotej Tarczy, Pan Miesięcy, Oko Mitry i Waruny (Oko Dagboga i Swaroga), Surja. 

61759221_1627677137369681_132915408016506880_n.jpg

JAK SWAROŻYC Z CHORSEM WALCZYŁ. ☀️🔥⚡️💥🌙☀️
Bóg Słońca panujący na niebie, będąc w podeszłym wieku postanowił przekazać władzę nad niebem swojemu synowi Swarożycowi. Ale aspiracje do panowania na niebie miał również i Chors. Pomiędzy Swarożycem a Chorsem rozpętała się więc straszliwa wojna o panowanie na nieboskłonie. Walka trwała bardzo długo i była bardzo wyrównana. Mimo wysiłków obu bogów wojna nie przynosiła żadnego rozstrzygnięcia, żaden z nich nie był w stanie pokonać rywala. Podczas tej wojny Ziemia straszliwie cierpiała, nie miał kto regularnie poruszać na niebie słońcem i księżycem, ogromny chaos panował więc na Ziem. Wreszcie po długotrwałych walkach obaj rywale uzgodnili pomiędzy sobą, że będą panować wspólnie – Swarożyc miał panować na niebie w dzień, będąc bogiem Słońca. Chors przejmował natomiast władzę nad niebem w nocy jako Bóg Księżyca. Wojna ustała, a na na Ziemi wszystko wróciło do starego porządku…
Sława kochani ! Dziewanna. 💚🍀💚
(Dziewanna bogini dzikiej przyrody i dzikich zwierząt).
Źródło legendy :
https://opolczykpl.wordpress.com/…/moj-ulubiony-bog-slowia…/
https://www.slawoslaw.pl/historia-syna-swarozego-swarozyca…/

siergiej-panasenko-e28093-swaroc5bcyc.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s